سراشیبی سقوط و پایان صدارت اقتصادی آمریکا بر جهان

بررسی معادلات اقتصادی و نمودارهای آماری نشان می‌دهد که توازن قدرت اقتصادی دنیا در حال تغییر اس؛ تغییری که می‌تواند همان بلایی را بر سر کشور آمریکا بیاورد که بر سر اقتصاد انگلیس آورد و این کشور را از چرخه ابرقدرت اقتصادی جهان خارج کرد.

قدیری ابیانه مطرح کرد:مجموع بدهی‌های آمریکا معادل ۱۴۰۰ سال درآمد نفت ایران است

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: مجموع بدهی‌های آمریکا شامل دولت، مردم و شرکت ها به بیش از ۷۰ هزار میلیارد دلار رسیده است، یعنی معادل ۱۴۰۰ سال درآمد نفت ایران.

دنیای پس از افول امریکا

بیدیشا بیسواس، استاد علوم سیاسی دانشگاه وسترن واشنگتن درباره افول امریکا و تأثیر آن بر روابط امریکا با کشورهای متحدش سخن می گوید و در این میان توجه ویژه ای به بهره برداری چینی ها از این فرصت پیش آمده، دارد.

پرده برداری والرشتاین از وادادگی اساتید لیبرال ایرانی در سفر به ایران

امانوئل_والرشتاین، سال نودودو به دعوت انجمن جامعه‌شناسی ایران به دانشکده علوم‌اجتماعی دانشگاه تهران آمد و آن‌طورکه برخی از او به‌عنوان صاحب نظریه ساختار هژمونیک جهان و نظام سلطه انتظار داشتند، حرف زیادی از آمریکا و سرمایه‌داری نزد و برگشت و رفت!

والرشتاین: برخی اساتید ایرانی گفتند درباره افول آمریکا صحبت نکن

والرشتاین که هفته گذشته به دعوت انجمن جامعه شناسان به ایران آمده بود و در برخی از محافل دانشگاهی و استراتژیک سخنرانی کرده بود و اینک به آمریکا بازگشته است به خبرنگار واشنگتن پست گفته است :” برخی از اساتیدی که گرایشات لیبرالی داشتند به من گفتند که در ایران درباره افول آمریکا صحبت نکن چون در ایران از این صحبت ها علیه لیبرالیسم استفاده می شود.

افول غرب و صهیونیسم همان پیچ تاریخی است

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به نظر می رسد افول غرب و صهیونیسم جهانی و ته نشین شدن دانسته های ابرسرمایه داری همان پیچ تاریخی است که رهبر معظم انقلاب به آن پرداختند بنابراین این پیچ تاریخی باید درک شود تا ما در آن نقش آفرین باشیم.

کلینتون: مردم آمریکا هم به رسانه‌های ما بی‌اعتماد شده‌اند

یک ژنرال افغان به من گفت: «پیامی که من از (رسانه‌های) امریکا گرفتم، این بود که مرد‌ها در امریکا همه کشتی می‌گیرند و زن‌ها در امریکا همه جا با لباس شنا هستند»، این تصور به دلیل این است که تلویزیون‌های ما دائم کشتی پخش می‌کنند و یا مدام تصاویری از دریا نشان می‌دهند. خود مردم امریکا به رسانه‌های ما بی‌اعتماد شده‌اند، به‌گونه‌ای که مردم امریکا دائماً شبکه الجزیره (انگلیسی) را نگاه می‌کنند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.