روحانی؛ هوگو چاوز یا کارلوس پرز؟

ساختار اقتصاد ونزوئلا پیش از هوگو چاوز، توسط کارلوس پرز کاملا نئولیبرالیزه شده بود.
پرز با اجرای توصیه‌های صندوق بین‌المللی پول چون برنامه‌های تعدیل ساختاری(SAP)، آزادسازی اقتصادی و عدم مداخله دولت در اقتصاد، تقریبا تمامی زیرساخت‌های تولیدی ونزوئلا را نابود کرد و بیگانگان بر بازار تولید و خدمات این کشور مسلط شدند. 

نانی از توافق هسته‌ای نصیب ملت ایران نخواهد شد

بعد از اینکه حسب ظاهر بخشی از تحریم‌ها برداشته و فضای اقتصادی مبتنی بر باز شدن درها شود و حجم زیادی از مراودات اقتصادی صورت بگیرد و دیگر تولید برای هیچ تولیدگری نصرفد و همه به سمت واردات و صادرات بروند و کشور به یک دبی بزرگ تبدیل شود، اثرات برنامه‌های اقتصاد نئولیبرالی که افزایش گسترده فقر است را به سرعت خواهید دید.

وقتی باز هم افکار عمومی محرم دولت نبود

ماه رمضان نزدیک است و به زودی نوای ملکوتی رمضان از سفرهای افطار مردم شنیده می شود.سفره های افطاری که قوت غالبشان نان است و با گرانی های چند سال اخیر کالاهای اساسی، کوچکتر و کوچکتر شده و می شوند.

طراحی دال­های مطلوب گفتمان دولت آتی

دال‌های گفتمان دولت یازدهم در حالت مطلوب و آرمانی (اسلامی)، چگونه باید باشد؟ به عبارت دیگر، دولت یازدهم باید واجد چه خصوصیات و اوصاف گفتمانی باشد تا بتوان آن را یک دولت ایده¬آل و اسلامی قلمداد نمود؟

لختگی پول در رگ‌های سرمایه‌داری

دست نامرئی اسمیت مدعی حل عدم تعادل‌ها بود ولی دیده شد چرخه‌های مخربی شکل گرفته که بدون دخالت قدرتی به مانند لویاتان اصلاح پذیر نبودند. غافل از اینکه دیگر کار از کار گذشته بود؛ چراکه سرمایه‌داران در مراکز قدرت و قانون گذاری نفوذ کرده و بلکه آن‌ها را تصرف کرده بودند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.