سراشیبی سقوط و پایان صدارت اقتصادی آمریکا بر جهان

بررسی معادلات اقتصادی و نمودارهای آماری نشان می‌دهد که توازن قدرت اقتصادی دنیا در حال تغییر اس؛ تغییری که می‌تواند همان بلایی را بر سر کشور آمریکا بیاورد که بر سر اقتصاد انگلیس آورد و این کشور را از چرخه ابرقدرت اقتصادی جهان خارج کرد.

بهای نابرابری

نویسنده در تصویری کلی از نابرابری آمریکایی می نویسد: «داستان آمریکا به طورساده چنین است: ثروتمندان ثروتمندتر می‏شوند، ثروتمندترین ثروتمندان باز هم ثروتمندتر می‏شوند، فقرا فقیرتر شده و تعداد آنها افزایش می‌یابد، طبقه متوسط رو به کاهش گذاشته و تحت منگنه است. درآمد آنها ثابت است یا افت می‏کند و تفاوت میان آنها و ثروتمندان مدام در حال افزایش است. اختلاف درآمد سرپرستان خانوار از یک سو به تفاوت دستمزد و ثروت و از سوی دیگر به تفاوت درآمد حاصل از سرمایه کشور مربوط می‏شود و بی‌عدالتی در هر دو زمینه در حال گسترش است. با افزایش نابرابری در کل اقتصاد، بی‌عدالتی در دستمزدها و حقوق‌های پرداختی نیز افزایش یافته است.»

اقتصاد لیبرال در آمریکا: از آرمان تا واقعیت

رقابت کامل حتی در دوره خود ادام اسمیت به معنای واقعی اجرا نشد. چرا؟ برای انکه بحران به وجود می‌آمد. دولت به طور مستقیم یا غیر مستقیم جاده صاف‌کن بازار داخلی بود تا مشکلاتش را حل کند.

ایران، ترکیه و مکزیک قدرت‌های سال ۲۰۵۰

: طبق نظریه ریچارد واتسون در سال 2050 سیزده مشکل اصلی گریبانگیر کشورهای دنیا خواهد شد که کشور ما نیز از این مشکلات بی‌نصیب نخواهد ماند. وی این مشکلات را شامل کمبود آب آشامیدنی، کمبود غذا و انرژی برشمرد و گفت: یکی از مشکلاتی که در سال‌های آتی گریبانگیر کشورهای دنیا خواهد شد بدهی‌هاست که ابتدا گریبانگیر غرب شده و سپس سایر کشورها را نیز فرا خواهد گرفت.

پنتاگون عامل بدهی فزاینده در امریکا است

هیچ تلاش واقعی برای محدود کردن این اسراف‌ها و تقلب‌ها و سوءاستفاده‌هایی که در ارتش هست، دیده نمی‌شود…

۲۰۱۴؛ آخرالزمان اقتصادی آمریکا

چرا وزارت امنیت داخلی یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون فقره مهمات خریداری کرده است و همچنین نیروی شبه‌نظامی خود و ۲۷۰۰ تانک در اختیار دارد؛ این نیرو صرفا برای این تدارک دیده شده تا قیام افراد گرسنه و بی‌خانمان در خیابان‌های آمریکا سرکوب شود.

وقتی «سندی» اوباما را نگران کرد

بیش از ۵۰ میلیون شهروند آمریکایی با نگرانی تمام نزدیک شدن توفان سهمگین «سندی» به سواحل شرقی این کشور در ساعات اولیه بامداد روز سه شنبه را انتظار می‌کشند.

۴۶ میلیون آمریکایی فقیرند

پيتر ادلون، مدير مركز تحقيقات فقر و عدم برابراي و سياست دولتي وابسته به دانشگاه جورج تاون گفت: یک ميليون تن كار مي‌كنند اما هنوز در فقر به سر مي‌برند. اكثر مشاغل جديد بعد از بحران اقتصادي درآمدهاي اندكی دارد.

دوره بازیابی کنونی اقتصاد آمریکا، بدترین دوره تاریخ است

دوره بازیابی کنونی که در حال حاضر در آن به سر می‌بریم، در مقایسه با دیگر ادوار بازیابی در تاریخ آمریکا، ضعیف‌ترین نمونه است. حتی ضعیف‌تر از آنچه که در «رکود بزرگ» دهه ۳۰ رخ داد.

فیلسوف آمریکایی: ما به نژادپرستی اقتصادی نه می‌گوییم

ما اما مخالف آن ها هستیم. ما می گوییم که اگر «امید» یک خواسته ی غیرممکن است ما غیرممکن را می خواهیم. اگر حق برخورداری از سرپناه، غذا و شغل خواسته های غیرممکنی است، ما خواستارِ غیرممکن ها هستیم. اگر غیرممکن است که کسانی که از رکود اقتصادی سود می برند ثروت شان را توزیع کنند و به طمع شان پایان ببخشند، بله! ما غیرممکن را طلب می کنیم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.