شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

علاقه مندان رابطه با آمریکا دلباخته و فریب خورده این کشور هستند/ مشکلات اقتصادی کشورمان زیر سر مسئولین مغرض است

قم نیوز: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: علاقه مندان به رابطه با آمریکا هنوز دلباخته آمریکا هستند و صحبت بسیار نامربوطی می‌زنند و خواستار رابطه با این کشور هستند.

دولت با همراهی مجلس دهم وعده “۱۰۰روزه” را عملی کند

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دولتمردان با همراهی مجلس دهم وعده ۱۰۰روزه برای سروسامان دادن به اقتصاد کشور را عملی کنند، گفت: مجلس دهم به‌سمت اقتصاد غیرنفتی گام بردارد.

رمزگشایی از آقازادگان پشت در اتاق‎بازرگانی

شاید بررسی سوابق فعالیت‎ اقتصادی سایر آقازاده‎ها، برادرزاده‎ها، دامادها و برادران مسئولان ارشد دولتی که این روزها به عنوان فعالین موفق و جوان اقتصادی خود را در رسانه‎ها پرزنت کرده و برای رسیدن به اتاق بازرگانی در تلاش هستند‎، این معما را بیشتر از پیش روشن کند که این جوانان مستعد چگونه در عرض چند سال و بدون اینکه پدران آنها به دلیل کارمندی دولت، سرمایه‎ای آنچنان در حد تجارت‎های میلیاردی در اختیارشان قرار داده باشد، به فعالینی اینچنین موفق در عرصه اقتصاد کشور مبدل شده‎اند!؟

علایم خروج از رکود در دل بازار دیده نمی‌شود

خروج از رکود علایمی دارد که وضعیت فعلی نشانی از آن ندارد به عنوان مثال وقتی بر اساس آمار و اخبار حال تولید در کشور مساعد نیست و ۵۰ درصد واحد‌های تولیدی فعال، زیر ظرفیت خود تولید می‌کنند، نمی‌توان گفت خروج از رکود در اقتصاد اتفاق افتاده است و تولید هنوز بیمار است.

تبيين الگوی اقتصادی قانون اساسی ايران

الگوی اقتصادی قانون اساسي را می توان «الگوی تأمين نيازهای اساسي» ناميد. الگويی كه در پی «رفع نيازهای انسان در جريان رشد و تكامل» اوست. در اين الگو «اقتصاد وسيله است» و وظيفه‌ «فراهم كردن زمينه‌ مناسب برای بروز خلاقيت‌های متفاوت انسانی» را بر عهده دارد. در اين الگو وظايف متعدد و وسيعی بر عهده‌ دولت جمهوری اسلامی به منظور «رفع نيازهای ضروری جهت استمرار حركت تكاملی انسان» گذاشته شده است.

پاسخ رهبرانقلاب به ۱۰پرسش اقتصادمقاومتی

پس از ابلاغیه سیاستهای اقتصاد مقاومتی، رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی در حرم مطهر رضوی به سؤالات و ابهاماتی که در این باره مطرح شده بود، پاسخ دادند.

سنجش سیاست‌های سازمان بورس

مدیرعامل تأمین سرمایه امین نحوه فعالیت صندوق توسعه بازار سرمایه، دلایل شکل‌گیری آن و وعده تزریق 5 هزار میلیارد تومان نقدینگی به این صندوق پس از جلسه وزیر اقتصاد با شرکت‌های حقوقی که محقق نشد و دیگر سوالات سهامداران بورسی تشریح شد.

روحانی دلیل خروج‌اقتصاد از رکود را بیان‌کرد

تاکید دولتمردان به موضوع خروج از رکود، به بازگشت رونق به تولید کشور مطابق با آمارهای رسمی رشد این بخش برمی گردد.

حمایت پایدار از تولید یا حل معلول‌ها

عدم نگاه عمیق و ریشه‌ای به مشکلات صنعت از مهم‌ترین مشکلات این قانون است. به عبارت ساده‌تر نمایندگان محترم با شنیدن نظرات یک طیف خاص با برخی از مشکلات آشنا شده و سپس تلاش کرده‌اند تا برای این مشکلات راه حل‌هایی در قالب این قانون ارائه دهند. چنین مواجهه‌ای با مسائل تولید مواجهه با معلول‌ها بدون توجه به علت‌ها و ریشه‌های آن‌ها است.

مذاکرات برای اقتصاد ما معجزه نمی‌کند

تا چند ماه آینده یعنی تا زمان انتخابات امریکا تغییر چشمگیری در روند مذاکرات حاصل نخواهد شد و به همین دلیل وضعیت اقتصادی ایران کمتر و بیشتر در سطح وضعیت فعلی ادامه پیدا خواهد کرد. مگر این‌که عامل پیش‌بینی نشده‌ای وارد مذاکرات شود……

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.