۲میلیارد دلار از صندوق توسعه برداشته شد

نمایندگان مجلس و دولت که برای بررسی مسائل معیشتی مردم جلسات مشترکی از هفته گذشته آغاز کردند به توافق رسیدند تا مبلغ ۲ میلیارد دلار از حساب صندوق توسعه ملی برای تامین سبد حمایتی اقشار کم درآمد برداشت شود.

فقرا درجه‌بندی می‌شوند

در حال حاضر سیاست کلی اجرای هدفمندی یارانه ها، استفاده یکسان آحاد مردم در سراسر کشور از منابع سازمان هدفمندی است. دولت می‌تواند در مرحله دوم تنها یارانه اقشار ضعیف را افزایش دهد و این افزایش را در اختیار سازمان حمایتی قرار دهد یا با هماهنگی این سازمان پرداخت کند؛ ضمن اینکه فقرا باید درجه‌بندی داشته باشد.

نیویورک تایمز: ۱۵درصد آمریکایی‌ها فقیر شده‌اند

«نیویورک تایمز» نوشت: ‌ امروز ۱۵درصد آمریکایی‌ها در شرایطی زندگی می‌کنند که ۴۰ سال پیش خط فقر نامیده می‌شد و ۱۶ میلیون کودک آمریکایی در ناامنی غذایی به سر می‌برند.

فاصله واقعی فقیر و غنی در تهران چقدر است؟

برخی قیمت ها بیشتر شبیه شوخی هستند و باور بعض از آنها هم از جمله کار های سخت است. ولی باید بپذیرید و باور کنید، کفش 3 میلیون تومانی، عطر یک میلیونی، کیف 18 میلیونی و … خودروی 600 میلیون تومانی در همین شهر خودمان به فروش رفته است…

سبد هزینه اقشار مرفه و فقیر مشخص شد

دهک اول به عنوان قشر آسیب پذیر جامعه 46.5 درصد درآمد خود را به مسکن اختصاص می دهد، ضمن اینکه 35.7 درصد هزینه های این دهک برای تامین مواد خوراکی از قبیل نان، لبنیات، روغن و شکر و 3.3 درصد برای پوشاک اختصاص دارد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.