پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

شیخ الازهر: تکفیری‌ها از دشمنان اسلام خطرناک ترند

“احمد الطیب” شیخ الازهر بار دیگر از بالاگرفتن موج تکفیری‌ها در کشورهای عربی و برخی کشورهای اسلامی ابراز نگرانی کرد و گفت: این طرز فکر گمراه‌کننده برای جوانان خطرناک است زیرا آنها را گمراه می‌کند تا به اسم اسلام دست به قتل و کشتار و خشونت بزنند.

احمدی‌نژاد موجب وحدت شیعه و سنی شد؟

وقتی که آقای احمدی نژاد رئیس جمهور شما اینطور محکم جلوی آمریکا ایستادگی کرد، 8 برنامه در تلویزیون برگزار کردم تا بگویم شیعه مسلمان است و شیعه با ما هیچ فرقی ندارد و مذهب پنجم اسلام است.

هشدار الازهر درباره جنگ صلیبی در آفریقا

مجمع مطالعات اسلامی الازهر خواستار واکنش صریح واتیکان درباره کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی شد و اعلام کرد این حوادث روابط مسلمانان و مسیحیان را به دوران جنگ‌های صلیبی بازگرداند.

ریشه های افراط گرایی سلفی در گفتگو با جعفریان

رواج کار جهاد در جهان وهابی و سلفی سبب شد تا پای زنان نیز به این مجموعه باز شده و از تشویق‌های اولیه برای حضور در پشت جبهه جنگ با استناد به برخی از وقایع صدر اسلام، کار به حضور آنان در صحنه‌های جدی‌تر هم کشیده شود و شرایطی که اکنون شاهد آن هستیم پدید آید، وضعیتی که صدای برخی از مفتی‌های سعودی را هم درآورده است.

الازهر: فتواهای قرضاوی ربطی به اسلام ندارد

یک منبع آگاه در هیئت علمای الازهر تأکید کرد که این هیئت فتواهای قرضاوی را رد کرده است و افزوده که فتواهای قرضاوی هیچ سند شرعی ندارند و ناشی از تعصب و جانبداری از احزاب و جریان های سیاسی است و هیچ ارتباطی با اسلام ندارد.

قرضاوی خواستار پاکسازی «الازهر» شد

شیخ الازهر هنوز یک گام به سمت حق برنداشته که چند گام به سمت باطل عقب گرد می کند؛ وی درحالیکه هنوز گامی آهسته در راه عدالت برنداشته، که با گام های بلند از آن عقب گرد می کند.

علمای الازهر! مسئول هستید؛ قیام کنید

یکی از مراجع تقلید در قم گفت: علمای بزرگ الازهر در مقابل اسلام عزیز مسئول هستند و مسئولیت امروز آنها بیشتر از سابق است.

ایران به دنبال شیعه کردن مسلمین نیست

تشکل‌های مردمی و دانشجویی در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه ایران به دنبال ایرانى کردن اعراب یا شیعى کردن سایر مسلمین نیست اعلام کردند: راه حل و فصل بسیاری از این اختلافات نه از تکفیر و مجادله بلکه از راه گفتگو و تقریب میسر می‌شود.

جزئیات گفتگوی رئیس‌جمهور با سخنگوی الازهر

رئیس سازمان حج و زیارت جزئیات منتشر نشده گفتگوی رئیس جمهور با سخنگوی الازهر را تشریح کرد.

شبکه ماهواره‌ای الازهر در مقابل افکار سلفی

اعلام راه اندازی این شبکه ماهواره ای از سوی الازهر به خاطر فعالیت تعدادی از شبکه های سلفی است که علمای الازهر معتقدند که آنها به اسلام اهانت می کنند و افکار اشتباهی را تریج می دهند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.