پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

اخبار ضد و نقیض از هلاکت سرکرده داعش

رسانه جنگ عراق اعلام کرد: سرنوشت سرکرده گروه تروریستی داعش پس از بمباران کاروان عناصر داعش در الانبار همچنان نامشخص است.

نیروهای عراقی در نزدیکی دانشگاه انبار

منابع نظامی عراقی از تسلط نیروهای مردمی و امنیتی بر مناطق الطاش اول و دوم در جنوب الرمادی و نزدیک شدن به دانشگاه الانبار در غرب این کشور خبر دادند.

مالکی: عربستان مسئول خون مسلمانان است

نخست وزیر عراق رژیم عربستان سعودی را به دخالت در امور عراق و چند کشور عربی دیگر متهم کرد و گفت، این رژیم مسئول خون همه مسلمانان است.

جنگ آب در عراق جدی می‌شود

“احمد یوسف”، فرماندار شهر “البعاج” (همسایه غربی شهر موصل) به خبرنگاران گفت: داعش قصد حرکت به سمت سد موصل را دارد تا این سد را از سمت غرب استان نینوی به کنترل خود درآورَد.

جزئیات دیدار آیت‌الله سیستانی و مقتدا صدر

شیخ “صلاح العبیدی” سخنگوی جریان صدر جزئیاتی از دیدار امروز مقتدا صدر با آیت‌الله سیستانی مرجع عالی‌قدر عراق را اعلام کرد.

عراق درآستانه انتخابات سرنوشت‌ساز پارلمانی

از دو ماه قبل ارتش دولت عراق عملیات گسترده نظامی را در استان الانبار و در شهر فلوجه آغاز کرده است و نبرد سنگینی را با گروه موسوم به داعش آغاز کرده است، اگر چه آغاز نا آرامی ها در استان الانبار به گفته برخی از کارشناسان در آغاز امر به بهانه اعتراض به عملکرد دولت نوری مالکی نخست وزیر عراق آغاز شد، اما رفته رفته با دخالت گروه های مسلح وابسته به القاعده این اختلافات رفته رفته جنبه مسلحانه به خود گرفت.

۵۰ عضو القاعده در حله عراق کشته شدند

نیروهای امنیتی عراق روز شنبه 50 عضو القاعده را در شهر حله در جنوب بغداد کشتند.

مالکی: جهان در برابر تروریسم متحد شود

استراتژی عراق مبتنی بر “آشتی” است و عملیاتی که در استان الانبار روی داد، برای مبارزه با القاعده و شبه نظامیان وابسته به آن است که به کشتار مردم عراق در مناطق مختلف اقدام می کنند.

مالکی: چادرهای تحصن مرگ‌و‌فتنه صادر می‌کرد

نخست وزیر عراق تاکید کرد: دولت به دلیل وجود برخی ابهامات با تاخیر اقدام به برچیدن چادرهای تحصن الانبار کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.