دوست داشتن «آقا» چقدر مهم است؟

التزام به ولایت فقیه مساله‌ای حقوقی است. یعنی حتی می‌توانی ولی‌فقیه را دوست نداشته باشی ولی به ولایت فقیه التزام داشته باشی؛ کدام مهم‌تر است؟

مهمترين معروف‌ها و منكرها کدامند؟

یک عضو هیات علمی دفتر فرهنگستان علوم اسلامی قم گفت: در زندگی اجتماعی ما بعد از امر توحید و ولایت معصومین (ع) پایبندی و التزام به تبعیت از ولی اجتماعی که در جامعه ما ولی فقیه است، یکی از مهم‌ترین معروف‌ها در زمان معاصر محسوب می‌شود.

عدالت‌زدگی بدون ولايت خطرناك است؛ بايد از «وليجه‌ها» پرهيز كنيم

حجت‌الاسلام والمسلمين پناهيان با تأكيد بر اينكه عدالت‌زدگي بدون ولايت كار را به جاهاي خطرناك مي‌كشاند، گفت كه نبايد عدالت را بهانه‌اي براي اقدام عليه ولايت قرار داد چرا كه قطعاً ولايت بر عدالت مقدم است.

توصیه مهم و مشترک امامان جمعه به «ولایت‌پذیری مسئولین»

در ادامه تاكيدات بر اهميت ولايت‌پذيري و فصل الخطاب بودن فرمايشات مقام معظم رهبري، روحانيون و مسئولان كشور روز گذشته باز هم اولويت داشتن اين موضوع را يادآوري كردند. در همين راستا خطيبان نماز جمعه در تهران، مشهد، قم، كرج و ساير شهر هاي كشور با تجزيه تحليل مسايل سياسي كشور، ضرورت پشتيباني از ولايت فقيه و آثار پر بركت آن در رفع تهديدها و گره گشايي از معضلات اساسي كشور در حوزه‌هاي مختلف را تشريح كردند.

اشتباه استراتژیکی که نباید تکرار شود

چند سالی است که جریانی در عرصه سیاسی اجرایی کشور با ویژگی های عدم اعتقاد به دین، عدم التزام عملی به ولایت فقیه و عوامفریبی بر مبنای سه گانه “سکولاریسم – ولایت ناپذیری – ابتذال” شکل گرفته است.

این فتوا بسط جمهوریت، آزاد اندیشی و عقلانیت است

معیار و محک مدعیان التزام به ولی فقیه روشن شد؛ رهبری عمق بیشتری به مرز خودی ها دادند؛ سکوت برخی مدعیان اصلاح طلب پیروی از خط امام و برخی مدعیان اصولگرایی تامل برانگیز است؛ این فتوا بسط جمهوریت، آزاد اندیشی و عقلانیت است

التزام حداقلی یا حداکثری؟!

انتشار فتوایی از سوی مقام معظم رهبری درباره التزام عملی به ولایت فقیه در هفته گذشته بازتاب‎های بسيار و تأمل بر‎انگیزی داشته است. نشر این پرسش و پاسخ فرصت مناسبی است تا دیدگاه‎های مختلف پیرامون ولایت فقیه مطرح شود.

شفاف‎سازی

يكي از مفاهيمي كه قبل از پيروزي انقلاب و به‎دنبال طرح نظام ديني و مقوله ولايت فقيه در كشور ما مطرح شده و اندك‎اندك به ادبيات سياسي و ديني جامعه ورود پیدا کرده، مفهوم التزام عملي به ولايت فقيه است.