چرا بازیگر و ورزشکار؟!

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه رسانه ملی در ارائه الگوی صحیح به جوانان دچار گمراهی شده است، تصریح کرد: در شرایطی که ما الگوی اخلاق کم نداریم، نباید صرفاً ورزشکاران و بازیگران را الگو معرفی کرد.

برای مواجهه در جنگ نرم باید نمادسازی کرد

رسانه های ما در حوزه سلبی و انتقادی خیلی خوب ظاهر می شوند ولی زمانی که پای ارائه مسایل ایجابی به میان می آید از مجموعه هایی مثل ما که از یک طرف روی پای خودشان ایستاده اند و از طرفی حرفهای جدی و ایجابی تولید کرده اند هیچ گونه حمایتی انجام نمی دهند…

سفیر فرهنگی انقلاب، صدای شجریان نیست

سخن این نوشتار این است که نه تنها «شجریان» که دیگر هنرمندان سکولار و روشنفکر مآب این کشور نیز جز با فرهنگ واحد جهانی قابل جمع شدن نیستند و از اینرو هنرمندان سکولار، سفیر فرهنگی انقلاب اسلامی که عینیت دیانت و سیاست از مبانی مستحکم و لا یتغیر آن است، نیستند.

کارنامه‌کاری را باگینس اشتباه‌ گرفته‌ایم

اولین کارخانه فلان، بزرگ‌ترین جاده، مهم‌ترین در خاورمیانه، طولانی‌ترین در جهان، این‌ترین‌ها مال کتاب گینس است نه مال دولت و حکومت و نه مال زندگی. اینکه هواپیمای شخصی بگیریم و در آسمان عقد بخوانیم خود ویژه پنداری است که آن را باید کنار بگذاریم…

مؤسسه‌ای فرهنگی که رایانه نذری می‌دهد

مرحله دوم طرح سراسری «قیوم ۱» با هدف ترویج و توسعه نذر فرهنگی و اجتماعی در سطح کشور، این بار در زادگاه قیصر امین‌پور برگزار می‌شود.

در عرصه فرهنگ آدمها مهم‌اند نه سیاستگذاری

مدیریت فرهنگی باید از جنس فرهنگ باشد. ‌در عرصه فرهنگ ما یک دسته مدیران اجرایی داریم و یک دسته هم مدیران غیر اجرایی و یا شاید‌‌ همان مدیران فرهنگی باید از جنس فرهنگ باشند ‌و از قضا این افراد نباید از سنخ مدیران جوان باشند. جوان بودن در مدیریت با مشاور جوان داشتن در مدیریت تفاوت دارد. ‌

جهان از این خصوصیات پیامبر(ص) بی‌خبر است

اگر کسی در زندگی خود به دنبال الگویی مطمئن باشد، نمی‌تواند الگویی مناسب‌تر از پیامبر(ص) برای زندگی خود بیابد، چرا که این الگو می‌تواند ما را برای دست‌یابی به حیات طیّبه در رفتارهای فردی و اجتماعی رهنمون کند.

از قرآن کلیشه‌ای سرسفره عقد تا آیات روی دیوار شهر

جایگاه کلیشه‌ای و قالبی قرآن در زندگی روزمره سبب شده است که اکثریت جامعه مسلمان نسبت به مفاهیم و معانی قرآن اطلاعاتی حداقلی داشته باشند و در راستای همین نقصان، در و دیوارهای شهر و مترو…

زن برای تمتع مرد یا برای تمتع جامعهٔ مردان!

دكتر حسن خجسته معتقد است:در نگاه سنتی، مردان زنان را فقط برای خود و تمایلات و تمنیات خودشان می‌خواهند. اگر نگاه مدرن زنان را برای جامعهٔ مردان می‌خواهد، نگاه سنتی زن را برای مرد می‌خواهد. مردان در این نگاه ممکن است زنان را بسیار محدود کنند و با آنان رابطه‌ای ستمگرانه‌ برقرار کنند….

نسبت تولید ملی و اندیشه فرهنگی انقلاب

یکی از مهم ترین ابعاد اصلی تولید ملی بعد فرهنگی آن است؛ هم از این روی باید گفت که تولید ملی ابزار صدور انقلاب، صدور ایده و صدور آرمان آن است. استفاده از تولیدات داخلی موجب شکل گیری سبک زندگی بر مبنای ارزش های اسلامی خواهد شد؛ بدین ترتیب، تولید ملی می تواند ابزار صدور . .

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.