مدل اقتصاد اسلامی جوابگوی بحران اقتصادی در جهان است

غرب می‌داند که برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری از اقتصاد اسلامی بحران اقتصادی جهان را خاتمه می‌دهد از این‌رو به دنبال رابطه با ایران است که سندش را تکمیل کند اما در کشور برخی افراد تنها راه مبارزه با بحران اقتصادی را در ارتباط با آمریکا می‌دانند که این نگاهی غلط است.

مدلی از سیاست گذاری اقتصادی در صدر اسلام

زمانی که پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم) به مدینه هجرت فرمودند، در زمینه‌های مختلفی به اصلاح وضعیت این شهر پرداختند. یکی از اصلاحاتی که در زمینهٔ اقتصادی، در مدینه انجام دادند، اصلاح وضعیت بازار مدینه به عنوان اصلی‌ترین نهاد اقتصادی حکومت نوپای اسلامی بود. این اصلاحات برای اقتصاد ایران بسیار درس آموز است.

ساز و کار ربوی؛ بانکداری اسلامی از رؤیا تا واقعیت

بدون تردید تصویب و اجرای قانون عملیات بانکی بدون ربا با فاصله اندکی از پیروزی انقلاب اسلامی و حذف ربا از سیستم بانکی، موفقیت بزرگی برای طرِاحان قانون و مسئولان بانکی وقت به‎حساب می‎آید، ليکن این به‎معنای پایان کار و رسیدن به قانون کامل و بی‎نقص نیست، بلکه این قانون نیز همانند همه قوانین بشری نیازمند مطالعه و اصلاح و تکمیل مستمر است.

«جهاد اقتصادی» حرکتی همگانی در جهت ایجاد اقتصاد اسلامی

معنای جهاد اقتصادی تنها درآمد بیشتر برای سود بیشتر نسیت. غافل از اینکه این چیزی جز فرهنگ مصرف گرایی نیست. فرهنگی که سرمایه داران غرب برای گسترش امپریالیسم اقتصادی تدارک دیده اند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.