نوبخت به دنبال توسعه‌ی غربی از بطن الگوی اسلامی – ایرانی است

به موازات این کوتاهی در انجام وظیفه، آقایان نوبخت و معصومی راد به جای تلاش واقعی در جهت تدوین الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت به دنبال ارائه‌ی تفسیری نازل و جدید از الگوی اسلامی – ایرانی و منطبق بر مفاهیم توسعه‌ی غربی‌اند. آن‌ها به دنبال متولّدکردن توسعه‌ی غربی از بطن الگوی اسلامی – ایرانی می‌باشند.

علی کشوری

مروری بر هرم‌های الگوی پیشرفت‌اسلامی

تبیین “جهت حرکت انقلاب اسلامی”؛ به عنوان هرم اول مباحث و شامل “تبیین مبنای حرکت انقلاب اسلامی”، “مراحل تحقق مبنای انقلاب اسلامی” و “موضوعات انتقال میان مراحل انقلاب اسلامی”

می‌شود برنامه‌های علمی ساخت که با برنامه‌های ورزشی رقابت کند

رمز موفقیت نسبی برنامه‌های گفت‌وگو محور این است که با مراکز کانون‌های تفکر ارتباط جدی داشته باشد. طبیعی است که یک گروه کوچک متشکل از نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده نمی‌توانند هم موضوع انتخاب کنند، هم محتوای برنامه را تعیین کنند و هم ساختار آن را طراحی کنند. این کار از نظر من نتیجه‌ای خواهد داشت که نامش هر چه باشد، برنامه تلویزیونی نیست.

برگزاری نشست هم‌اندیشی الگوی پیشرفت

شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی برای گسترش گفتمان مترقی و حیات بخش الگوی پیشرفت اسلامی چهار سطح نشست با تعریف خاص برگزار می‌کند؛ که در نشست‌های» هم اندیشی الگوی پیشرفت اسلامی «مباحث» هرم‌های الگوی پیشرفت اسلامی «مورد بررسی و نقد فهرست نویسان این شورا قرار می‌گیرد. مباحث مطرح در هرم‌های الگوی پیشرفت اسلامی در حکم» مبانی نظری و مدل تنظیم اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی «هستند.

نقشه راه پیشرفت در ورامین بررسی می‌شود

معرفی نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی-با برگزاری نشست معرفی نقشه راه در کارگروه مردمی شهر ورامین- در تاریخ 15 شهریورماه آغاز می شود.

آیا کاندیداها به فکر الگوی اسلامی پیشرفت هستند

این دسته از موضوعات، مهمترین تأثیر را بر سعادت و رفاه مردم ایران داشته و لازم است که در دولت آینده -برای جلوگیری از ایجاد تجربه های جدیدِ مبتنی بر ادبیات توسعه – برنامه هائی مشخص برای اسلامی کردن دولت از طریق تولید الگوی پیشرفت اسلامی وجود داشته باشد.

اگر بسیجی‌وار کار کنیم، 60 سال تا رسیدن به جامعه اسلامی زمان می‌خواهیم

اگر شما راجع به الگوی پیشرفت اسلامی صحبت می‌کنید، یک طرف‌ش مفهوم توسعه‌یافتگی در دنیا راجع به‌ش بحث شده است. باید بگویید پیشرفت با توسعه چه فرقی دارد. حتماً باید در مقام تطبیق مسئله جمهوری اسلامی را متولد کنیم. یعنی راه رایج دنیا و راه کشور تبیین شود و بعد پیشرفت اسلامی که شما مدعیش هستید بحث شود . نقاط اشتراک و اختلاف بحث شود تا مسئله روشن شود.

بسته پیش‌خوان نشست‌های الگوی پیشرفت اسلامی

«عدم تبیین دقیق و روشن حرف‌های نو و جدید انقلاب اسلامی» در قبل و هنگام نشست‌ها و همایش‌ها باعث می‌شود که شرکت کنندگان و گاهی برگزار کنندگان به تبیین صحیحی از حرف جدید انقلاب و تفاوت آن با حرف‌های رایج غربی دست نیابند.

شناسائی و تحكيم موضوعات موثر بر توليد الگوی پيشرفت اسلامی

جدول شمارۀ يك گفتمان عدالت و پيشرفت، حاوي سرفصل‌هاي اصلي «نگاه جامعه شناسانه» به حركت علمي كشور براي «توليد الگوي پيشرفت اسلامي» است؛ كه در قالب يك جدول در معرض نقد انديشمندان و نخبگان جامعۀ اسلامي قرار گرفته است.

تمام ظرفيت علمي كشور براي تدوين الگوي پيشرفت بكارگيري شود

مدير دفتر مطالعات حقوقي مركز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي گفت: براي تدوين الگوي پيشرفت از تمام ظرفيت علمي كشور در قالب يك حركت ملي استفاده شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.