اعتراض به استنکاف دولت از ارائه لایحه توافق هسته‎ای

عدم ارسال لایحه توافق هسته‌ای وین به مجلس شورای اسلامی با اعتراض احمد توکلی مواجه شد. بر اساس قانون اساسی و تاکید فرمایشات مقام معظم رهبری، دولت باید توافق را بررسی کرده و در هیات وزیران به تصویب رسانده و رسما به مجلس ارائه کند و در مجلس شورای اسلامی بررسی شودو.

ممنوعیت پرسش از پرونده کرسنت لغو شد

الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر تخلف هیئت رئیسه مجلس به خاطر در دستور قرارندادن سؤال از وزیر نفت درباره پرونده کرسنت، گفت: اخیراً هم شنیدیم که دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی منع سوال درباره کرسنت را لغو کرده است، لذا دیگر بهانه‌ای برای در دستور قرار ندادن سؤال از آقای زنگنه وجود ندارد.

سلب اختیارات مجلس به نفع هیچکس نیست

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در جریان جزئیات توافق در موقع خود بیش از عامه مردم قرار نداشته است. سابقه برخورد رئیس مجلس نشان می‌دهد که این بار نیز مجلس در جریان بررسی متن توافق دور خواهد خورد.

دولت برایٰ‌مبارزه با «پول کثیف» از خود شروع‌کند

آن زمانی که حزب کارگزاران از دل دولت سازندگی بیرون آمد این تذکر را دادیم که بالاخره رانت‌های دولتی و استفاده از رانت‌های نفتی، اطلاعاتی و قدرت برای وزرایی که کار حزبی می‌کنند می‌تواند زمینه‌ساز برخی انحرافات باشد.

افزایش وابستگی بودجه ۹۴ به درآمدهای نفتی

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بودجه ۹۴ را مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست وگفت: افزایش وابستگی به درآمد های نفتی و اختصاص اعتبارات متفرقه در اختیار مقامات، گوشه ای از این مغایرت هاست.

فرمان حمله را چه کسی به اراذل و اوباش داد؟

با وجود گذشت بیش از ۵ سال از اتفاقات سال ۸۸ هنوز شاه‌کلید آشوب‌های پس از انتخابات به گواه اعتراف متهمان، از مصونیت قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده و از این رو پرونده فتنه ۸۸ همچنان باز است.

افشاگری نادران از خروج چمدانی ارز از کشور

اخیرا گزارشی دریافت کردیم که نشان می‌دهد ظرف ماه‌های اخیر مقادیری قابل توجهی از ارزهای بانک مرکزی طی چند محموله چمدان اسکناس ارزی که عمدتا درهم بوده‌اند، از مبادی رسمی و با تایید بانک مرکزی از کشور خارج شده‌اند.

در توافق ژنو بیش از حد اعتماد ایجاد کردیم

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در توافق ژنو اعتقاد ما بر این است که بیش از حد ایجاد اعتماد کرده‌ایم زیرا هر چه در مقابل دشمنان انعطاف نشان دهیم گرگ‌تر خواهند شد.

مبارزه با فساد با جوسازی نمی‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: با جوسازی نمی‌توان با فساد مبارزه کرد و سؤال من از برگزار کنندگان دولتی همایش مبارزه با فساد این است که با رانت 650میلیون یورویی و برداشت 4.1میلیاردی از صندوق توسعه ملی چه کردند؟

جای خالی اقتصاددانان در کمیسیون تلفیق

۴۵ عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۹۴ هفته گذشته انتخاب شدند. ۹ عضو از کمیسیون برنامه و بودجه و ۳ عضو از سایر کمیسیون های مجلس برای عضویت در کمیسیون تلفیق انتخاب شده اند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.