لزوم جوان‌سازی ائمه جماعات

یک استاد حوزه با تاکید بر لزوم تغییر نگرش در انتخاب امام جماعت مساجد، گفت: وقتی فاصله سنی میان ائمه جماعات با جوانان بسیار باشد، این مسأله موجب کاهش رغبت جوان به حضور در مسجد می‌شود.

دلایل انتخاب به عنوان امام جماعت برتر

دبیر شورای راهبردی حوزه‌های علمیه تهران گفت: حوزه‌ها کم و بیش افرادی را که فارغ‌التحصیل شده‌اند و با آنها در ارتباط هستند، ‌تحت پوشش قرار می‌دهند اما عمومیت ندارد. در صورتی که مدارس علمیه باید مسجدداری را به طلبه‌ها آموزش دهند.

داستان: آبی‌های فیروزه‌ای

قدسی خانم مسجدی داشت سینی چای می‌گرداند. رسید به پیرزن «می‌بینی قدسی جون! مردم ملاحظه ندارن که… آخه مسجد جای بچه آوردنه؟! سرم رفت بس که آواز خوند وسط نماز.» و لیوان چای مخصوص خودش را که قدسی خانم خوب شسته بود، از توی سینی برداشت و دوباره نگاه تحقیرآمیزی انداخت به مریم که حالا توی بغل مادرش بود و داشت هق هق گریه می‌کرد.

پیش نمازی که حقوق بگیر دولت است کاری از پیش نمی برد

حجت الاسلام قرائتی با بیان این که هیات امنای مساجد باید افراد شجاع و انقلابی باشند گفت: اگر مسجدی هیات امنا یا امام جماعت ترسو داشته باشند باید آنها را صریحا مرخص کرد. پیش نماز مسجدی که حقوق بگیر دولت است نمی‌تواند کاری از پیش ببرد این درحالی است که باید امامان مساجد به قدری قوی باشند که دنیا را بلرزاند‌.

امام جمعه قطر: در حج ایران را نفرین کنید

جهان عرب و جهان اسلام باید در برابر این سه کشور بایستند چون آن‌ها…

«آیپد» در خدمت خطبه های نماز جمعه عربستان

امام جماعت مسجدی در عربستان برای ایراد خطبه های نماز جمعه از «آی پد» استفاده کرد.

بهترین خطبا هم بیایند تلویزیون، درست نمی‌شود

امام جماعت مثل خلبان می ماند همان طور که نماز معراج مومن گفته شده که مردم در نماز روحشان به پرواز درمی آید، امام جماعت در این پرواز روحی باید آن ها را یاری کند. علاوه بر آن او باید محور الفت و اتحاد باشد گرچه در مسجد کسان دیگری مثل هیئت امنا هم نقش آفرینی می کنند که متاسفانه آسیب این افراد هم این است که برخی از هیئت امناء مساجد اهل ایده و رفتار فرهنگی نیستند و صرفا به کسب درآمد و ظواهر مسجد توجه می کنند

نقش امامان جماعت را به رسمیت بشناسیم

ایجاد كانون‌های مختلفی مثل قرض‌الحسنه‌ها و كانون‌های مشاوره و همچنین برپایی جلساتی با حضور مسئولان و نمازگزاران برای حل مشكلات جاری و… می‌توان مساجد را به كانون توجهات عمومی تبدیل كرد.

کارکرد مسجد

مسجد بهترین مکان برای آرامش قلبها و پناهگاهی برای زندگی پر تلاطم شهر به شمار می آید. آمار نشان دهنده آنست که آرام ترین انسانها از نظر روانی انسانهای مسجدی و افرادی که با دعا و نیایش مانوس می باشند، هستند

مساجد را به جایگاه اصلی‌ش برگردانیم

مسجد محلي است كه از آن بايد امور اداره بشود، اين مساجد بود كه اين پيروزي را براي ملت ما درست كرد، اين مراكز حساسي است كه ملت بايد به آن توجه داشته باشند، اين طور نباشد كه خيال كنيم حالا ديگر ما پيروز شديم، ديگر مسجد مي‏خواهيم چه كنيم؟ پيروزي ما براي اداره مسجد است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.