پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کتیبه‌ای که رهبر انقلاب بر آن بوسه زدند

فاطمه ملکی:استاد «داود نیکنام» را به خوشنویسی اهل بیت (ع) می‌‌شناسند. اگر چه چهره این مرد هنوز برای خیلی‌ها ناآشناست اما سال‌هاست که آثارش را بر در و دیوار شهرمان می‌بینیم. قرار شد سراغ کسی برویم که کتیبه ضریح شش گوشه امام حسین علیه‌السلام را خطاطی کرده است؛ کتیبه‌ای که اشک‌های رهبر معظم انقلاب بر آن نشست و بعد راهی کرب و بلا شد. هدف ما گفتگویی تفصیلی با چهره ای بلندآوازه در بین اهل هنر و ناشناخته در بین مردم بود: استاد داود نیکنام.

پادگان نیروی هوایی چگونه سقوط کرد؟

در آن روزها در خیابان تهران‌نو قدم به قدم سنگر ساخته شده بود و مردم روی پشت‌بام‌های اطراف خیابان سنگر درست کرده بودند. شایعه شده بود گارد ویژه بنا دارد امشب به پادگان نیروی هوایی حمله کند.

هندی‌ها به مقدسات اسلام توهین کردند

حسن دادخواه، تهیه کننده سنیمای ایران که چندی پیش قصد داشت فیلم سینمایی «سلام بمبئی» به کارگردانی قربان محمدپور را به طور مشترک با بازیگران هندی تولید کند، از ساخت این فیلم انصراف داد.

علائم خشم خدا

آیت‌الله ری‌شهری در درس تفسیر خود با اشاره به مقصود از «مَغضُوبِ عَلَیهِمْ» در سوره مبارکه «حمد» به تفسیر خشم خدا، علائم آن و نحوه در امان ماندن از غضب الهی پرداخت.

خرید و فروش زمین‌های وقفی غیرقانونی است

رئیس اداره کل اوقاف استان تهران با تا‌کید بر ضرورت توجه بیشتر مستأجران اوقاف از جمله شهرداری‌ها بر پرداخت حق و اجاره بهای موقوفات، گفت: هرگونه خرید و فروش زمین‌ها و املاک وقفی غیرقانونی و خلاف شرع است.

وقتی وهابیت از اقدامات یزید دفاع می‌کند

عضو هیأت علمی جامعةالمصطفی(ص) گفت: آلوسی از مفسران اهل تسنن می‌گوید: یک عده یزید را لعنت نمی‌کنند اما من یزید را لعنت می‌کنم لذا کسی که نخواهد بر یزید لعن بفرستد، ضلالت او کمتر از یزید نیست.

«ادخلوها بسلام آمنین‏»به چه‌کسانی می‌گویند

پیامبر(ص) فرمود: همه چشم‌ها فردای قیامت گریان هستند، الا آن چشمی که برای مصائب حسین(ع) گریه کند…بلکه به واسطه نعمت‌های بهشتی که به آن‌ها دادند، خندان هستند، آیت‌الله احمدی میانه‌جی فرمود: این «بسلام آمنین»، عوض آن «السلام علیک یا اباعبدالله»ها هست.

فتنه در 9دی از تاریخ سیاسی ایران محو شد

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در 9 دی ماه سال 88، فتنه و اندیشه‌های متمایل به آن همه با هم از صفحه تاریخ سیاسی ایران محو و دیگر قابلیت احیا ندارند.

گرمارودی:تعبیر«زینب ستم‌کش»صحیح نیست

موسوی گرمارودی گفت: برخی برای حضرت زینب(س) تعبیر «ستم‌کش» را عنوان می‌کنند در حالی که عظمتی که در این شخص می‌بینیم و نوع مواجهه ایشان با واقعه عاشورا باعث می‌شود به کار بردن چنین تعبیری برای ایشان صحیح نباشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.