پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

سید حسن نصرالله: به امام خامنه‌ای پایبندیم

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به پایبندی مقاومت در تصمیم گیری‌ها و کارهای خود به امام خمینی (ره) و پس از ایشان به رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کرد که مقاومت برای ورود به میدان جنگ به مراجع و فقها مراجعه می کند.

۲۱ جمله طلایی امام خامنه‌ای به مناسبت ۱۳ آبان

با توجه به نزدیک بودن یوم الله ۱۳ آبان تلاش شد تا گلچینی از بیانات حضرت امام خامنه ای طی سال های زعامتشان بر امت اسلامی به مناسبت این ایام گردآوری شده و منتشر شود.

نظريه امام خامنه‌ای؛ مانع انحراف‌ انقلاب‌ها

آگاهی در ميان ملل منطقه در حال رشد است و انقلاب بحرين نشانه‌ای بر وجود اين آگاهی در ميان مردم منطقه است كه ثمره آن ما را به سوی وحدت اسلامی سوق خواهد داد

تفاوت امام با سایر مصلحان، حضور مستقیم در صحنه عمل است

«مصلحان‌ اسلامی‌ و متفکرانی‌ که‌ در یکصدوپنجاه‌ سال‌ گذشته‌… با همه‌ی‌ خدمات‌ ارجمند و گران‌بهای‌شان‌، همگی‌ این‌ نقص‌ بزرگ‌ را در کار خود داشتند که‌ به‌جای‌ برپا کردن‌ یک‌ انقلاب‌ اسلامی‌، به‌ یک‌ دعوت‌ اسلامی‌ اکتفا کردند و اصلاح‌ جوامع‌ مسلمان‌ را نه‌ با قوت‌ و قدرت‌ انقلاب‌، که‌ با تلاش‌ روشن‌فکرانه‌ و فقط با ابزار قلم‌ و زبان‌ جستجو کردند.»

در سیاست منطقه‌ای به اهداف خود نزدیک شده‌ایم

حضرت آیت الله خامنه ای با تأكيد بر اينكه يكی از دلايل جنجالهای صورت گرفته عليه جمهوری اسلامی توفيقات كسب شده است، افزودند: در مقايسه ی سياست خاورميانه ای غربی ها و سياست خاورميانه ای جمهوری اسلامی به وضوح مشاهده می شود كه سياست منطقه ای جمهوری اسلامی به اهداف خود نزديك شده است.

با فشار بر سوریه می‌خواهند زنجیره مقاومت را پاره کنند

حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، راه حل بحران سوريه را جلوگيری از تزريق سلاح به داخل اين كشور خواندند و تصريح كردند: چنانچه در هر كشوری، مخالفان از خارج آن كشور به سلاح مجهز شوند، بطور طبيعی، نظام حاكم نيز با آنها برخورد خواهد كرد.

موشک‌های ایرانی در تلاویو منفجر شد؛ ایران در جنگ علیه اسرائیل جدی است

انتشار خبر انفجار موشک ایرانی فجر5 در تلاویو موجی از وحشت را در میان صهیونیست‌ها ایجاد کرد و آنها را به پناهگاه‌ها کشاند. شبکه خبری المنار این خبر را به نقل از ارتش اسرائیل اعلام کرد که انفجار موشک فجر-5 در تل‌آویو را تایید کرده‌اند. دقایقی پیش نیز صدای آژیر خطر برای بار دوم در تل‌آویو به صدا در ‌آمد.

در بحث آزادی باید به سمت منظومه‌سازی برویم

امروز ما كمبود داريم، ما خلأهاى زيادى داريم، شكافهاى زيادى وجود دارد؛ و ضمن اينكه منابع داريم، منظومه‌ى فكرى نداريم. اينجا در جمع امروز، آقاى دكتر برزگر – اگر اشتباه نكنم – به نظرم تنها دوستى بودند كه يك منظومه ارائه كردند. ممكن است شما آن منظومه را ناقص بدانيد و ناقص باشد؛ حرفى نيست. ما بايد برويم به سمت منظومه‌سازى؛ يعنى قطعات مختلف اين پازل را در جاى خود بنشانيم، يك ترسيم كامل درست كنيم؛ به اين احتياج داريم. اين هم كار يك ذره، دو ذره نيست؛ كار يك جلسه، دو جلسه نيست؛ كارِ جمعى است و تسلط لازم دارد؛ هم تسلط به منابع اسلامى، هم تسلط به منابع غربى؛ كه عرض خواهم كرد.

صلابت در امر دین و ایستادگی بر مواضع دینی

به جز علم و تقوا كه شرط اصلی مرجعیت شیعه است، آن بزرگوار از خصلت‌ها و خصوصیات برجسته‌ای برخوردار بود كه بارزترین آن صلابت در امر دین و ایستادگی بر سر مواضعی است كه بر اساس تشخیص دین اتخاذ می‌نمودند.

«شرح اسم»٬ روایت زندگی سیاسی رهبر بود

نویسنده «شرح اسم» در پاسخ به سوالی در مورد علت نپرداختن به سایر حوزه‌های مرتبط با زندگی رهبر انقلاب، «شرح اسم» را زندگی‌نامه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای معرفی کرد و افزود: اگر دستم پر بود، به سایر حوزه‌های مرتبط با زندگی ایشان در مقطع یادشده نیز می‌پرداختم، اما متاسفانه چنین امکانی وجود نداشت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.