درآمدی بر گفتمان رهبری انقلاب اسلامی

از رهبر انقلاب در طول عمر طولانی حرکت فکری، فرهنگی و مبارزاتی و مهم‌تر از همه اداره حکومت منابع مختلفی به‌جای مانده است؛ که می‌توان در دوران مختلف آن‌ها را به گونه‌های متفاوتی ردیابی کرد. گذشته از ویژگی‌های دوره کودکی و نوجوانی ایشان و خانواده، اساتید حوزوی و شخصیت‌های اثرگذار بر ایشان مثل نواب که در مجموعه‌ای مثل شرح اسم قابل‌ردیابی است، ناظر به حضور نقش‌آفرین و جدی ایشان درصحنه‌های اجتماعی، چهار دوره در زندگی ایشان می‌تواند موردتوجه بیشتر واقع شود و آثار خوبی از آن‌ها در دست است.

مزاح قاری مصری با رهبر انقلاب

«احمد شحات احمد لاشین» با بیان اینکه تلاوت در محضر امام خامنه‌ای بهترین خاطره‌اش از سفر به ایران است، گفت: من با ایشان شوخی هم کردم که رهبر مسلمانان جهان با لبخند پاسخ مرا دادند.

«مبانی نظری تفکر فرهنگیِ حضرت امام خامنه‌ای» منتشر شد

این دفتر کوشیده است تا باب سخن و بحث را در ساخت مبانی نظری فرهنگ بگشاید؛ آنجا که سترگ‌ترین ساحت انقلاب اسلامی و اصلی‌ترین وجه و منظر نظری مقام معظم رهبری به شمار می‌آید و می‌توان آن را بر ساحات دیگر تفکر رهبری غلبه داد. هر چند که مبانی نظری٬ غالبا سرایتی همه جانبه به عرصه‌های مختلف سیاست٬ اقتصاد٬ امنیت و … دارد.

ایران و اسرائیل؛ جنگ‌های پنهان و تهدیدهای آشکار

یکی از بزرگترین چالش‌های موجودیت اسراییل قدرت یافتن گفتمانی و تصمیم‌ساز بودن محور مقاومت در فلسطین است. لذا قضایای اخیر سوریه و اصرار و هزینه‌های سیاسی و مالی محور سازش (ترکیه، عربستان و ایالات متحده) در سقوط بشار اسد نشان از اهمیت و جایگاه محور مقاومت در معادلات منطقه‌ای و موجودیت اسراییل دارد.

تحلیلگر عرب: بیانات امام خامنه‌ای به کالبد اجلاس نم روحی تازه بخشید

یک تحلیلگر عرب مسایل استراتژیک گفت که بیانات امام خامنه‌ای در افتتاحیه اجلاس سران عدم تعهد روح تازه‌ای به اجلاس در رهایی از سیطره غرب و حمایت از ملت‌های مظلوم بخشید.

مقام‌مصری: پیشنهاد امام‌خامنه‌ای‌ مرا شگفت‌زده کرد

عضو شورای امور خارجه مصر با بیان اینکه «من از طرح امروز امام خامنه‌ای در خصوص برگزاری رفراندوم در فلسطین شگفت زده شدم»، نسبت به سران عربی و اسلامی که چطور در گذشته به این پیشنهاد نرسیده و یا آن را مطرح نکرده بودند انتقاد کرد.

مديريت استراتژيك امام و رهبری در گسترش موج اسلام‌خواهي در جهان

استراتژي صدور انقلاب يعني حمله به مواضع آفندي نظام سلطه كه عليه انقلاب اسلامي در حال جريان بود. گرچه در يك نگاهي كلي‌تر، صدور انقلاب در حقيقت همان وقوع انقلاب بود. وقوع انقلاب خود عامل صدور انقلاب بود. موضوعي كه بعدها رهبر انقلاب در سخناني به آن اشاره كردند: «ما انقلاب را امروز نمى‌خواهيم صادر كنيم. انقلاب، يك‌بار صادر مى‌شود؛ و شد…

کمال انقلاب در نزدیکی به ارزش‌های اسلام است

ارگان‌های سیاسی و اجتماعی و دولتی و انقلابی و نهادهای انقلابی به مواضع قانونی خود بسنده نکنند و در آن مواضع قرار نگیرند و از آن مواضع تخطی کنند. این یک خطر بزرگی است. هر کسی هم این کار را بکند به انقلاب صدمه می‌رساند، … مرتکب گناه شده و برای انقلاب مشکل درست کرده است و در نهایت به ضعف دستگاه اداره‌کننده‌ی انقلاب یعنی دولت منتهی شده است.

جنبش 14 فوریه بحرین: برای مردم ایران و رهبری انقلاب دعا می‌کنیم

فرمایشات رهبر بزرگ انقلاب اسلامی ایران در واقع مرهمی بر زخم‌های ملت ، جوانان و خانواده‌های شهدا و مجروحان و آسیب‌دیدگان بی‌گناه و بی‌دفاع بحرینی است و انگیزه‌ای بزرگ به این ملت داد تا در میدان‌ها و خیابان‌ها با انگیزه‌تر از گذشته حضور یافته و قیام و مبارزه خود را تا غلبه بر ستمگران و ظالمان ادامه دهد

اگر حماس با موضع ایران مخالفت می‌کرد طبیعی بود!

خیلی نیاز به توضیح نیست. آیا در این شکی هست که آمریکا و صهیونیست‌های جهان هرچه توان و مکر دارند را برای این جنگ تعیین‌کننده در مرکز دنیا به صحنه می‌آورند؟! ناکار کردن همه‌ی این تلاش‌هاشان کم چیزی است که برای ما عادی شده و ما این‌قدر نسبت به آن بی‌تفاوت‌ایم؟!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.