پاسخ امام به ناطق نوری

پاسخ امام خمینی به درخواست ناطق نوری برای تعطیلی دیدار بانوان

تحریف امام تحریف کردن صراط مستقیم ملت ایران است

حضرت آيت اله الله خامنه اي با اشاره به سخنان امام (ره) که بارها مردم را ولي نعمت و خود را خادم مردم معرفي مي کرد ، خاطر نشان کردند : اين تعابير نشان دهنده جايگاه برجسته مردم و افکار و آراء و حضور آنان در نظر امام است . البته مردم هم به اين ديدگاه پاسخ مناسب دادند و هرجا که انگشت اشاره امام (ره) بود ، مردم با جان و دل در صحنه حاضر شدند .

ارتش و بسیج از هنرهای انقلاب است

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران و بسیج در انقلاب اسلامی قرابتی خاص دارند که هر دو از هنرهای بزرگ انقلاب اسلامی هستند.

تشیع لندنی به اندازه وهابیت خطرناک است

ما پرسیدیم چرا به معارف اهل بیت کار ندارید بعد دروغ بستند و گفتند فلانی گفته است که اصلاً حضرت محسن نبوده است و گفته است عزاداری برای حضرت محسن بدعت است. چرا دروغ می گویید؟ این حرف هایی که می گویند محبت کافی است این حرف های مسیحی ها و بودایی هاست. یک عده شیعیان واقعی اند و عده ای شیعیان قالتاق که ربا می خورند و گران فروشی می کنند و دروغ می گویند. اینها امام خمینی(ره) و شهید مطهری را هم لعن می کنند.

درس‌های تاریخ صدر اسلام برای حفظ انقلاب

کتاب «زمانه ما، رسالت ما» نوشته حجت الاسلام جواد سلیمانی امیری توسط دفتر نشر معارف منتشر شد.

جایگاه زن در گفتمان امام خمینی و انقلاب اسلامی

حضور سازنده‌ی زن در صحنه‌های تاریخ و در ابعاد گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، مبارزاتی و… امری انکار ناپذیر است. اما مهم اندیشه‌ای است که بر مسند قرائت تاریخ نشسته است. امام خمینی(ره) زن را از زوایای پنهان تاریخ و حضور مبهم و کم‌رنگ آن در ناخودآگاه جامعه به صحنه‌ی خود آگاهی و فعال رساند.

بهشتی؛ از ارتباط با امام تا تئوری امام و امت

بسیار بر استقلال جامعه تاکید می‌کردند که ما تحت هیچ شرایطی نباید استقلال خود را از دست دهیم و نباید به هیچ قدرتی باج دهیم و جمهوری اسلامی باید به تمام معنا مستقل باشد البته ریشه عربده کشی‌های نوکران آمریکا را هم در استقلال جامعه می‌دیدند.

عده‌ای می‌ترسند که منشور روحانیت دغدغه طلبه‌ها باشد

آنجا که امام می‌فرمایند: شکست خوردگان دیروز، سیاست بازان امروز شده‌اند و دسته‏ای از ایشان که دین را از سیات جدا می‌دانستند و سر به آستانه دربار می‌‏سائیدند یک مرتبه مدعی نظام می‌‏شوند و به روحانیتی که زجر و زحمات فراوانی برای انقلاب کشیده‏اند تهمت وهابی‌گری و بد‌تر از وهابی‌گری زدند.

ثبات سیاسی را فدای رقابت نکنید!

در اندیشهٔ اسلامی با عطف توجه به کثرت و تنوع دیدگاه‌ها و پذیرش اصل اختلاف به لحاظ نظری، «رقابت سیاسی در چارچوب» مورد قبول است. بنابراین از پذیرش رقابت سیاسی در مفهوم متداول غربی آن یعنی صرفاً برای کسب قدرت، امتناع کرده است.

مخدوش بودن «حجت شرعی» آوردن ليست‌ها در بيانات امام و رهبر انقلاب

اين طور نباشد كه آقايان، ديگران كناره‏ گيرى كنند، سستى كنند؛ ملت را دعوت كنند، خودشان تشريف ببرند به پاى صندوق رأى، رأى بدهند، ملت را دعوت كنند به رأى. منتها ملت و شما و هر كس آزاد است هميشه و به هر كس كه می خواهد رأى می دهد، و لو آنكه آقايان و – فرض كنيد كه- علماى حوزه علميه تهران يا قم آنها را معرفى نكرده باشند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.