دومین شماره مجله مهدوی منتشر شد

دومین شماره مجله الکترونیکی انگلیسی مهدویت با عنوان «The final hope» برای مخاطبان انگلیسی‌زبان منتشر شد.

شیخی که در«المؤجز فقه»تحول ایجاد کرد

شیخ مفید سؤالی را به اشتباه جواب داد، ولی امام زمان(عج) با پیغامى آن را اصلاح فرمود، پس از مدتى که مرحوم مفید آگاه شد و در پى آن از دادن فتوا منصرف شد، آن حضرت طى نامه‌اى فرمود: بر شماست که فتوا بدهید و بر ماست که شما را استوار کرده و نگذاریم در خطا بیفتید.

امام عصر(عج) در چه مکانی اقامت دارند

بعضى از احادیث معتبر استفاده مى‌شود، امام زمان(عج) در غیبت کبرى در مکان خاصى و در شهر معینى استقرار دائم ندارند، بلکه براى انجام وظایف و تکالیفى به مسافرت و سیر و حرکت می‌پردازند و در اماکن مختلف زیارت شده‌اند.

مهندسی غم‌ها و شادی‌ها از نگاه امیرالمؤمنین

حضرت امیر(ع) می‌فرماید: اگر از امور دنیا چیزی به تو رسید، ذوق‌زدگی نکن و برای آنچه از دست داده‌ای نیز جزع و فزع مکن و تمام همتِ خود را برای بعد از مرگت قرار بده.

سیاستمداران ایرانی و عالم ماورا

«نمی‌دانم چگونه شده است که امسال در ماه رمضان امام را زیاد خواب می‌دیدم‎؛ البته در طول سال معمولاً گاهی خواب ایشان می‌بینم، اما قبلا امام را در حالت حیات می‌دیدم. در ماه رمضان امسال معمولاً خواب امام را بعد از هنگام سحر، گاهی در حال سخنرانی، درس یا مانند وقتی به محضرشان می‌رسیدیم، مشاهده می‌کردم و گاهی هم با علم به اینکه ایشان در حیات نیستند خوابشان را می‌دیدم که این حالت دوم خیلی برایم تازگی دارد…»

آیا انجمن حجتیه می‌خواهد فساد زیاد شود؟

در جامعه‌ی امروز اگر این پرسش مطرح شود که «چه اشکالاتی بر اعتقادات انجمن حجتیّه وارد است؟»، آنان که شناختی کلّی داشته باشند می‌گویند: «انجمن حجتیّه معتقد است که باید ظلم زیاد شود تا حضرت مهدی(عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشّریف) هرچه زودتر ظهور فرمایند.»

توهین به امام زمان در ترانه جدید نامجو

محسن نامجو در اثر جدید خود با عنوان «۱۳/۸» ضمن تمسخر فرهنگ انتظار، اندیشه‌ی مهدویت را انکار کرده و به این بهانه، امام زمان را مورد خطاب‌های موهنی قرار داده است.

شعر: عاشق شدن یک رسم پابرجاست

با یک نظر بر چهره ای زیبا | عاشق شدن یک رسم پابرجاست | اما بدون دیدن معشوق | دلدادگی شیرین و پر معناست | در انتظار مقدم دلبر | یک عمر اشک و آه بی همتاست

شعر: روز عدالت مآب و عدل نهایی است

حامی مستضعفان خلاصه‌ی ایجاد | آن‌که جهان را ز عدل می‌کند آباد | و آن که کَنَد ریشه‌ی جهالت و بیداد | محو نماید رسوم باطل و الحاد | قدرت حق نور حق یگانه‌ی دوران

شعيب بن صالح کیست؟

طي روزهاي اخير، برخي از وبگاه‌نويسان وطني، دست از احتياط كشيده و با ذوق‌زدگي ضمن انتشار مقالاتي متعدد از كشف مصاديق اشخاصي سخن مي‌گويند كه به استناد روايات آخر‌الزمان در سال‌هاي قبل از ظهور كبراي حضرت صاحب‌الزمان (ع) خروج مي‌كنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.