ثواب روزه‌داری در هوای گرم به روایت امام صادق

امام صادق(ع) می‌فرماید: هر کس که در روز گرم (تابستان) برای رضای خدا روزه بگیرد و دچار تشنگی شود، خداوند بزرگ هزار فرشته را می‌گمارد تا چهره او را نوازش داده و به سعادت دنیا و آخرت بشارت دهند.

آیا اموات می‌توانند مشکلات را حل کنند

با مُردن بدن می‌میرد و می‌پوسد نه روح. از این رو در روایات سفارش شده به دیدار مردگان به ویژه پدر و مادر بروید تا ضمن خوشحالی آنها، حاجات شما را هم برآورده کنند.

اذان نام اختصاصی کیست؟

اذان نامى است که خداوند از آسمان اختصاص به علىّ علیه السّلام داده است، زیرا اوست که از جانب رسول خدا (ص) بیزارى از مشرکین را اعلام کرد.

عرش خدا از قسم دروغ به لرزه درمی‌آید

خداوند راجع به قسم دروغ فرمود: رحمت من به کسی که قسم دروغ می‌خورد نمی‌رسد. امام صادق(ع) هم می‌فرماید: اگر کسی بیخودی بگوید «خدا شاهد است» و «خدا می‌داند» عرش خدا به لرزه درمی‌آید.

چهار ذکر اثرگذار در زندگی

تکرار و مداومت داشتن بر چهار ذکری که در قرآن وارد شده است تاثیر بسیار زیادی در آرامش روح دارد.

فتنه‌گران برای انتخابات مجلس و خبرگان برنامه دارند

امام‌ جمعه موقت تهران با بیان اینکه فتنه‌گران برای انتخابات مجلس و خبرگان برنامه دارند، گفت:‌ نفوذ برخی فتنه‌گران در مجاری اجرایی کشور هشداری جدی است.

قلم علما 17 تمدن را ادامه داد

استاد برجسته حوزه گفت: اگر اقلام علمای ما نبود ما امروز وارث چنین گنجینه هایی در فقه و اصول و ریاضی و ادبیات و… نبودیم و حتی بشر در همان جای اولش درجا می زد؛ این قلم است که توانست که 17 تمدن را سلسله وار ادامه دهد.

شد در بندگی است نه آقایی

امام صادق(ع) می‌فرماید: اگر شما دنیا را به دین عرضه نکردی و دین را به دنیا عرضه کردی و دین را خفیف شمردی، خدا شما را در دو جا خفیف می‌کند؛ هم در دنیا به دست یهود و نصاری و هم فردای قیامت به عذابِ الیم گرفتار می‌شوید.

یاران اصلى امام‌‎زمان(عج) عصاره تاریخ هستند؟

قیام مهدوى به حدى گسترده و فراگیر است که در قلمرو آن، همه ملیت‌‏ها و گروه‏‌ها – از گذشته تا حال و آینده – حضور دارند و حتى ملائکه الهى نیز در آن به ایفاى نقش مى‌‏پردازند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.