امام علی(ع) چگونه خدا را شناختند؟

از مولی‌الموالی(ع) سؤال شد: به چه چیزی پروردگار خودت را شناختی؟ حضرت فرمودند: به آن شناختی که خودش به من داد. یکی از خصوصیات دعا همین می‌شود، «بِمَا عَرَّفَنِی نَفْسَهُ»، خودش، خودش را به من نشان داد و شناختم.

اذان نام اختصاصی کیست؟

اذان نامى است که خداوند از آسمان اختصاص به علىّ علیه السّلام داده است، زیرا اوست که از جانب رسول خدا (ص) بیزارى از مشرکین را اعلام کرد.

۱۲ ربیع الاول؛آغاز قیام مختار برای خونخواهی اباعبدالله(ع)

امروز ۱۲ ربیع الاول مصادف با آغاز قیام مختار ثقفی برای خونخواهی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پس از پنج سال از واقعه کربلا در کوفه است.

از «فرهنگ‌سازی» تا «فرهنگ» نماز در جامعه

تأکید اسلام بر نماز و برپا داشتن آن در جامعه، بیش از همه به فرهنگ‌سازی نماز و مبدل کردن آن به فرهنگ جامعه اشاره دارد، شواهد قرآنی و روایی حاکی از این است که نماز نه تنها یک عبادت شخصی بلکه یک امر فرهنگی و اجتماعی است.

زکات بردباری و زیبایی چیست؟

زکات یکی از ارکان فروع دین است و در دین اسلام نسبت به پرداخت آن تاکید بسیار زیادی شده است.

«صدیقان»مورد اشاره قرآن چه کسانی هستند؟

ما در نماز از خدا می‌خواهیم ما را در راه سبک زندگی پیامبران(ع)، صدیقان، شهدا و صالحان قرار دهد اما این «صدیقان» چه کسانی هستند و چه خصوصیاتی دارند؟

گزارش فعالیت‌های پنج ساله بسیج

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مجمع عالی بسیج مستضعفین کشور گزارشی از پنج ساله فعالیت بسیج مستضعفین ارائه کرد.

قدمت ورود تشیع به هند چقدر است

گروهی اعتقاد دارند که حضور شیعه در هند به زمان خلافت حضرت علی(ع) باز می‌گردد، اما برخی دیگر معتقدند همزمان با دولت صفوی در ایران، تشیع امامی به عنوان مذهب رسمی شماری از دولت‌های منطقه‌ای و محلی در شبه‌قاره انتخاب شد.

کشف نسخه قرآنی متعلق به صدر اسلام

یک نسخه قرآن متعلق به صدر اسلام با استفاده از فناوری‌های مدرن در آلمان شناسایی و کشف شد.

تکمیل سامانه هوشمند چاپ و توزیع کتاب

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه باید سامانه هوشمند چاپ و توزیع کتاب تکمیل شود، گفت: انتشارات مدرسه باید انتشارات نمونه و تراز باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.