جملاتی از امام موسی صدر درباره ماه رمضان

امام موسی صدر روزه را به معنای خروج از روزمرگی و تأمل دور از عادت‌های شخصی می داند

ایجاد وحدت و گفت وگو تکلیف شرعی ماست

مولوی عبدالحمید با بیان اینکه ما تکلیف شرعی داریم که برای وحدت و گفت وگو تلاش کنیم و هر کاری که درست باشد و برای خداوند تعالی باشد و به نفع اسلام و مردم باشد، ما به آن مکلف هستیم، گفت: در چنین شرایطی بهترین راه گفتمان و وحدت امت اسلام است و ما در شرایط کنونی هر ندای وحدتی که بلند شود، خوشحال می‌شویم.

شواهدی قطعی برای زنده بودن امام صدر

نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش امل گفت: «هر انسانی زنده است تا عکس آن ثابت شود» و با توجه به برخی قراین که از آن‌ها آگاهیم، چیزی جز زنده بودن امام صدر تا اواخر دههٔ نود میلادی بر ما ثابت نشده است؛ ما دلیل قاطع داشتیم که ایشان زنده بودند و در جایی به سر می‌برده‌اند؛ یعنی‌‌ همان هنگامی که قذافی بر سر کار بوده است.

سپیده‌باوران؛ راوی روایت‌هایی از امام‌صدر

شاید خیلی‌ها ندانند شاعر تصنیف معروف «ای به امید کسان خفته ز خود یاد آرید؛ تشنه‌کامان غنیمت ز احد یاد یارید» که همیشه در ایام مناسبت‌های ملی و راهپیمایی‌ 22 بهمن و امثالهم از تلویزیون پخش می‎شود، یک شاعر افغانستانی است.

صادق طباطبایی درگذشت+ زندگینامه و سوابق

صادق طباطبایی برادر همسر مرحوم حاج سیداحمد خمینی درگذشت.

درس‌گفتار مبانی تمدن‌سازی اسلامی برگزار می‌شود

نخستین جلسه درس گفتار مبانی تمدن‌سازی اسلامی از اندیشه‌های امام موسی صدر از فردا (5 بهمن ماه) در کانون اندیشه جوان برگزار می‌شود.

راه‌اندازی کمپین مقابله با افراط‌گرایی‌

رئیس شورای‌ عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: امام موسی صدر با تأکید بر وحدت اسلامی در لبنان، مناسبات و روابط خوبی بین اهل سنت و شیعه به وجود آورد و منادی گفت‌وگو و همزیستی میان اسلام و مسیحیت بود.

آیا حسین (ع)سستی در برابر یهود را می‌پذیرد

نگویید با کشته شدن حسین همه چیز تمام شد. حسین برای چه چیزی کشته شد؟ حسین ابداً به طور عموم از این موضع ما در منطقه و کشور راضی نیست. آیا حسین می‌پذیرد که موضع ما در برابر یهود خواری و سستی باشد؟

عکس: امام موسی‌صدر و سیدحسن خمینی

تصویر زیر، امام موسی صدر را در کنار خانواده به همراه مرحوم حجت‌الاسلام سیداحمد خمینی و سیدحسن خمینی در حال خوردن ناهار در بیروت نشان می‌دهد.