لیست بدون مسیحی و سنی را رد کرد!

وقتی امام موسی صدر به شهر صور رفت و در لیست جمعیت بر و احسان علامه شرف الدین، نامی از فقرای سنی و مسیحی ندید لیست را رد کرد و گفت مگر در این شهر سنی و مسیحی زندگی نمی کنند؟! پس چرا فقط به لیست کودکان شیعه بسنده شده است؟! من این لیست را قبول ندارم!

دلیلی بر شهادت امام صدر وجود ندارد

عادل عون مسئول دفتر جنبش اَمَل در تهران گفت: امام خمینی زیر نامه‌ای به چمران می‌نویسد که امام موسی صدر بهترین کسی است که برای شیعه کار می‌کند.

معامله برلوسکنی و قذافی برای امام موسی صدر

اگر خدای نکرده اتفاقی در لیبی برای امام افتاده بود، تاکنون سند آن را منتشر می‌کردند پس معلوم است خودشان نیز هیچ سندی ندارند و به همین دلیل ما باید تلاشمان را بیشتر کنیم در واقع این شرایط ما را امیدوراتر می‌کند.

درخواست از روحانی برای پیگیری وضیعت امام صدر

امیدوارم جناب رئیس جمهور محترم با پیگیری و ورود مجدد به این مسئله مهم، آن را از این ابهام خارج نموده، حقیقت را روشن سازند. شما عزیزان این درخواست را به جناب ایشان برسانید. آقای صدر از اساتید بزرگوار حوزه علمیه قم و از فعّالان جبهه راستین تشیّع بوده اند و نباید به فراموشی سپرده شود

تکنیکهای گفت‌وگو در اندیشه امام موسی صدر

امام صدر چارچوبهای خاصی در برقراری ارتباط و ایجاد کنشهای انتقادی داشت که به راحتی می توان آن را به عنوان استانداردی جهت دوری از بنیادگرایی از یکسو و حفظ هویت بومی از سوی دیگر قلمداد نمود.

اسرار پرواز شماره ۸۸۱

امام موسی صدر، یک شخصیت جهانی متعلق به عموم مسلمین جهان است و بی‌گمان فقدان ایشان ضربات زیادی بر جان اسلام و عالم تشیع وارد کرده است و دشمنان با آگاهی از نقش این مصلح انقلابی، اقدام به حذف فیزیکی وی نمودند.

سخنان امام موسی صدر در سوم شعبان

وقتی ما به این صحنه، به این چراغ فروزانی که حسین در برابر امت خود در آن عصر و در همه عصرها برافروخت می‏ نگریم، این حقیقت را درمی‏ یابیم که حق چه کوچک باشد و چه بزرگ، حق است و ستم چه کم باشد و چه زیاد، ستم است. راه کج و منحرف از ابتدا تا انتها در انحراف است و همه در یک امتداد هستند.

سیف الاسلام قذافی آخرین شاه کلید حل معمای امام صدر

در حالی که نتایج تحقیقات از عبدالله السنوسی رئیس سرویس اطلاعاتی معمر قذافی کمکی به حل موضوع امام موسی صدر و همراهانش نکرده است، تنها کلید باقیمانده فرزند دیکتاتور مقتول است.

آخرین دست‌نوشته‌ امام موسی ‌صدر

بنا بر اطلاعات تاریخی، امام موسی صدر و نزار علی (یکی از اتباع فرانسه که اصالتاً لبنانی است) در ۳۰ اوت ۱۹۷۸ (هشتم شهریور ۱۳۵۷) در هتل الشاطی طرابلس دیدار می‌کنند. پس از آن‌که امام موسی صدر مطلع می‌شود نزار علی روز بعد، یعنی ۳۱ اوت (نهم شهریور) با هواپیما به پاریس خواهد رفت، نامه‌ای کوتاه برای خانواده‌ی خود در پاریس می‌نویسد تا نزار علی به آن‌ها بدهد.

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.