«امتداد» بی سر و صدا تعطیل شد

این اولین بار نیست که نفس‌های امتداد به شماره می‌افتد. تا حالا حداقل یکی دو بار امتداد تا مرز تعطیلی پیش رفته و برگشته است. آخرین بارش حوالی سال 90 بود. اما این دفعه ظاهراً اوضاع فرق می‌کند. در امتداد هیچکس خبر درست و حسابی نمی‌دهد. به غیر از تلفن‌های امتداد، مسئولانش هم خیلی با خبرنگار جماعت راه نمی‌آیند

«عشق زیر صفردرجه»‌ در «امتداد» جدید

در این شماره مطالبی با عناوین قبله از این طرف است‌، «نرمش قهرمانانه و شکست قهرمانانه»‌، «مذاکره با آمریکا اگر…» ‌،« پژوهستانی به نام بناهای آرامگاهی و مزارهای شهدا»‌، «عشق زیر صفردرجه»‌، «هنوز کربلا می‌رویم تا کربلایی بمانیم»‌، «عارفی که نفاق وزن اجتماعی‌اش را برنتافت»‌،«شدم خارجی! راهم ندادند» و «برای این که تو تو باشی‌« منتشر شده است.

رهنمودهای رهبرانقلاب در شماره جديد امتداد

هم‌نفس حاج حيدر، راز، 30 ثانيه و چه كسی ما را كشت؟ عناوينی است كه بر روی جلد اين نشريه به چشم می‌خورد. در صفحه نخست اين شماره، شعری از كاظم بهمنی به چشم می‌خورد كه ابياتی از آن به اين شرح است: «همگان را كه سپردی به خدا يادت هست؟/ با هزاران نگرانی به اميدی، رفتی/ بقچه‌ی آن همه تنهايی خود را بستی/ «نرو آقای» دلم را نشنيدی، رفتی/ بس كه ما مردم اين شهر به خود دل بستيم/ تو دل از مردم و اين شهر بريدی، رفتی»

«نان خوشبختی»‌ در شماره جدید امتداد

علاوه بر این، در بخش پرونده‌ ویژه‌ ماهنامه امتداد که به مسجد اختصاص یافته است، مطالبی با عناوین «مسجد جنگی، مسجد مشقی»، « خاکریز مسجد»، « شام خانه در سفره مسجد»، « نهج‌البلاغه، گنج فراموش شده»،«عمار مردی که رهبرش را با دیدن شناخت»‌،«‌تکیه بر پست‌های پایین‌تر عیب نیست»‌،« ساده‌های صریح و صمیمی» و «‌صدای پای عکس‌ها»‌ به چشم می‌خورد.

مجله امتداد به گام هفتاد و چهارم رسید

شناسنامه اش چند سال از خودش بزرگتر بود اما همچنان درخت ها صدایش می زدند، پارک ها، اسباب بازی ها، چرخ و فلک ها…، نمی شنید؛ دلش هوای غزل کرده بود، هوای باران، احساس کرد سنگرها، تفنگ ها… و رفت… حالا از شناسنامه اش خیلی بزرگتر شده است.

ماجرای بازگشت پاهایی که سر برده بود در ماهنامه «امتداد»

ماهنامه امتداد، رسانه مکتوب در حوزه فرهنگ مقاومت، ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به شصت و ششمین شماره خود و یا دومین شماره از دوره جدید رسید. «بازگشت پاهایی که سر برده بود»، «برای قرب خدا از شما دل کندم»، «کنار در مسجد گفت حاضر»، «در آشپزخانه، صلیب سرخ را باخبر کردیم»، «میرزا بنویس»، «در حال دویدن، رو به قبله نماز خواندیدم»، «گذاشتیم ماشین سفید رد شود»، «رود به تو پیوست و غم به دل من»، «زیر دیوار صوتی»، «حاج احمد، سردار درختکاری و قطره چکانی نبود» و … این شماره را تشکیل می دهد.

شماره ۱+۶۴ ماهنامه «امتداد» منتشر شد

شصت و پنجمین شماره ماهنامه فرهنگ و ادبيات مقاومت «امتداد» پس از وقفه 4 ماهه منتشر شد. در اين شماره ماهنامه «امتداد» مطالبي با عناوين عباس! روزي كه برف‌هاي كردستان را براي غسل شهادت ذوب كردي شهيد شدي! هفته دفاع مقدس از جنگ ماست خوري تا ميتينگ روشنفكري، پرواز جنگ بر بال خيال، DNA پلاك پنهان شهيدان، امروز چگونه شهيد شويم، آن كه فهميد … حسين (ع) مسيحي، مريم مسلمان! آنكه نفهميد، شهادت با بمب شيميايي مي‌خواهم و … به چاپ رسيده است.

راز تعطيلی ماهنامه فرهنگ و ادبیات مقاومت (امتداد)

ما كه رفتيم، اما بگذار كساني كه دم از ياد و نام حاج احمد مي‌زنند، بمانند با خيالات خام خودشان و گمان كنند كه به انتهاي افق رسيده‌اند و پرچم ظهور را نيز ديده‌اند و ايستاده‌اند. اما نه، اينجا، انتهاي آن افقي نيست كه حاج احمد آن شب به آن بسيجي نشان داد؛ اينجا انتهاي افق كساني است كه تا نوك بيني خود را بيشتر نمي‌بينند. مبارزه همچنان باقي‌ست و كربلا همچنان جاري.

انتشار آخرین شماره نشريه «امتداد»

شصت و چهارمين شماره از ماهنامه امتداد، پرمخاطب‌ترين رسانه مكتوب در حوزه فرهنگ مقاومت، ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس، در 104 صفحه تمام رنگي منتشر شد. اين شماره آخرين نشريه امتداد است كه توسط موسسه طلايه داران نور آفاق و به سردبيري رضا مصطفوي منتشر مي‌شود. امتياز اين نشريه متعلق به بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس است و از ابتداي تيرماه كليه امور نشريه امتداد به ستاد مركزي راهيان نور به‌عنوان نماينده صاحب امتياز واگذار شده است و تصميم گيري درخصوص ادامه و نحوه انتشار آن با اين ستاد خواهد بود.

رسالت نشريه «امتداد» ارسال به كشورهای فارسی‌زبان است

سردبير نشريه امتداد گفت: رسالت نشريه امتداد ارسال به كشورهاي فارسي‌زبان است ولي بين‌المللي شدن نشريه امتداد به مقدماتي نيازمند است كه بايد از آن حمايت‌ شود.