تدوام امدادرسانی به طوفان زدگان شرق کشور

سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات، از تداوم عملیات امدادرسانی به مردم مناطق متاثر از طوفان در شرق کشور خبر داد و گفت: تاکنون ۷۰۰ بسته غذایی در روستاها و مناطق تحت تاثیر طوفان، توزیع شده است.

تیم چک و خنثی سپاه در فرودگاه مشهد

به منظور آمادگی در برابر حوادث و امدادرسانی در کمترین زمان ممکن در حین بحران، مانور طرح اضطراری هواپیما در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد اجرا شد.

نیاز مناطق زلزله‌زده به نیروی انسانی

متاسفانه رسانه‌ها به گونه‌اي القا كرده‌اند كه گويي نيروي كار كافي در مناطق زلزله‌زده وجود دارد و همه چيز به خوبي پيش مي‌رود.

گزارش تصویری: ورزقان؛ زادگاه ستارخان

شهر ورزقان، میدانِ ستارخان. میدانِ اول شهر را، نماد مقاومت و ایستادگی ایران، مزّین کرده است. ستارخان، مردی است از تبار ورزقان. هرچند زلزله اخیر شهر را از اُبهت ش انداخته، اما هنوز باید به قول اهالی اش در کشاکش روزگار سراغ دلیرترین مردان را از اینجا گرفت.

گزارش تصویری: ورزقان پنجره‌اش رو به فردا باز است

مسیر روستای زغن آباد. اینجا درخت هایش هنوز میوه دارند، سیب های سرخ و درشت و پُرآب. بهار باز شکوفه می کند، اینجا پنجره اش رو به فردا باز است…

چرا شهید احمدی‌روشن در چیذر به خاک سپرده شد؟

شبِ قبل از شهادتش، تلویزیون داشت برنامه‌ای از چیذر نشون می‌داد، مصطفی تا حالا چیذر نرفته بود و چندباری از من پرسیده بود، گلزار شهدای چیذر کجا میشه؟ تصویر تلویزیون روی گلزار که رفت به مصطفی گفتم ببین چقدر اینجا قشنگه، بیا یه روز باهم بریم، مصطفی گفت باشه پنج شنبه میریم، مصطفی چهارشنبه شهید شد و پنج‌شنبه در چیذر دفن شد.

آسیب‌های روانی زلزله‌زده‌ها

خانم‌ها نقش حمایتی خوبی می‌توانند اجرا کنند و نکته بعدی اینکه با وجود قوی بودن آقایان، اما خانم‌ها استقامت بیشتری دارند. خانم‌های حادثه دیده چون جنبه مدیریت خانواده را به عهده دارند برای سر و سامان دادن اوضاع زود دست به کار می‌شوند.

این‌جا آذربایجان؛ زنده و امیدوار

در کنار همه گزارش‌های منتشره از اخبار زلزله، نمره مردودی رسانه‌های کشور از پوشش اخبار زلزله نیز بسیار دردآور است…. آنچه ما در مناطق زلزله دیدیم نه به رنگ صداو سیما بود و نه به رنگ سیاهی که بعضی‌ها روایت کرده‌اند. رنگ زمینی بود که قرار است روی آن بناهای تازه‌ای ساخته شود. هم امید بود و هم بیم.

چند رجه‌ی ریش‌تر از چند درجه‌ی ریشتر

در روستایی پیرزنی برای ما چای آورد. از نوشیدن ابا کردیم. گفت که: “اوز مال‌ایم دی”، توضیح داد که قند و چای را از زیرِ آوار به در آورده است و از کمک‌های مردمی –که به ما تعلق نمی‌گرفت- نیست. این پیرزن که نه پشتِ میز می‌نشیند و نه اتاقِ کنفرانس دارد، معنای مسوولیت را به‌تر از بسیاری از مسوولان می‌داند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.