یادداشت استاد جاودان درباره امر به معروف

استاد محمدعلی جاودان در یادداشتی با موضوع «نتیجه امربه معروف و نهی از منکر در ساختن شخصیت انسان و جامعه» آورده است: به خودی خود هیچ کاری برای معالجه عیوب و حل مشکلات روحی خودمان نمی‌کنیم.

درخواست فعالان فرهنگی زن از ناجا

۱۰ هزار نفر از بانوان فعال در عرصه‌های اجتماعی- فرهنگی کشور طی نامه سرگشاده‌ای خطاب به سردار احمدی‌مقدم، خواستار برخورد قاطع این نیرو با هتک‌کنندگان حرمت‌ آمرین به معروف شدند.

گزارشی خواندنی از یک رزم فرهنگی در دانشگاه تهران

«خانم‌های گلم! خوب نیست با این وضع بیایید دانشگاه. تیپ شما مناسب دانشگاه نیست». دخترها که کلی تعجب کرده‌اند، لبخندی می‌زنند و می‌گویند: «بله»!

مهمترين معروف‌ها و منكرها کدامند؟

یک عضو هیات علمی دفتر فرهنگستان علوم اسلامی قم گفت: در زندگی اجتماعی ما بعد از امر توحید و ولایت معصومین (ع) پایبندی و التزام به تبعیت از ولی اجتماعی که در جامعه ما ولی فقیه است، یکی از مهم‌ترین معروف‌ها در زمان معاصر محسوب می‌شود.

تکرار حمله به یک روحانی عامل امر به معروف + عکس

امام جماعت مسجد انصار الحسین (ع) تهران اردیبهشت امسال در اثر ضربه‌ یکی از اراذل چشم چپش را از دست داده است به طوری که پزشکان بیمارستان لبافی نژاد مجبور به تخلیه چشم او شدند.

خون چشم «فروزش» نتيجه‌ عدم اجرای اصل 8 قانون اساسی است

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه‌هاي سراسر كشور با انتشار نامه‌اي خطاب به محمود احمدي‌نژاد، ضمن ابراز ناراحتي به سبب حادثه پيش آمده براي حجت‌الاسلام فروزش، خواستار اجراي اصل هشتم قانون اساسي از سوي رئيس جمهور شدند.

دو تصویر متفاوت از روحانی فداکار

روز گذشته یک روحانی جوان در تهران، حین نجات یک دختر از دست دو نفر از اراذل و اوباش به شدت از سوی آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفت و هم اکنون در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) تحت مداوا قرار دارد.

درخواست مراجع برای برخورد سریع و قاطع با عاملان حمله به یک ناهی از منکر

جمعی از مراجع تقلید در سخنان و اطلاعیه های جداگانه ای ضمن محکوم کردن تعرض به یک ناهی از منکر، خواستار برخورد سریع، جدی و قاطع نهادهای مسؤول با عاملان این اقدام شدند.

چرا اگر كسی بخواهد امر به معروف كند مورد بازخواست قرار می‌گيرد؟

در ذهن خيلي از ما سوالي هست كه جواب آن براي مان روشن نيست و آن اين است كه با اين تاكيدات قرآن نسبت به امر به معروف، چرا اين فريضه در جامعه ما خيلي ظهوري ندارد؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.