سایه سنگین واردات بر تولید داخلی غلات

بخش کشاورزی از یک سو به عنوان تأمین کننده امنیت غذایی جامعه و از سوی دیگر با دارا بودن ظرفیت بالای اشتغال و تولید، می تواند به عنوان محور پیشرفت کشور مورد توجه قرار گیرد. در بخش اول این گزارش به بررسی مهمترین تحولات مربوط به تأمین کالاهای اساسی از جمله گندم و برنج می پردازیم.

وابستگی به نفت باید کاهش یابد

رئیس سازمان بسیج مهندسان کشاورزی با بیان اینکه با افزایش عملکرد و تولید کشاورزی، امنیت غذایی بالا می‌رود، گفت: اگر به ارتقای عملکرد در این بخش توجه شود، وابستگی به نفت کاهش می‌یابد.

گنجاندن «روز کشاورز» در تقویم رسمی کشور

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: با توجه به اینکه کشاورزی یکی از اهرم‌های مهم فرهنگی و اقتصادی کشور است، یک روز از سال به عنوان «روز کشاورز» در تقویم رسمی کشور گنجانده شود.

راه فرار از بحران؛ توجه به«آب مجازی»

برای کاهش فشار وارده بر منابع آبی داخلی، مستلزم بهره گیری بیشتر از استراتژی مبادله آب مجازی در واردات محصولات آب به کشور هستیم.

واردات غذا‌های اساسی مغایر اقتصاد مقاومتی

عمده واردات غذای کشور را غذای اساسی تشکیل می‌دهد و این درحالی است که صادرات غذای کشور عمدتاً غذای غیراساسی (عمدتاً میوه) است. درنتیجه، کشور از ناحیه واردات غذا به شدت به کشورهای صادرکننده که عمدتاً چندان همسو نیستند، وابسته شده است.

بزرگترین معضل ملی آمریکا

این مشکلی است که همه ما باید به خاطر آن احساس شرمندگی کنیم این درحالی است که مجلس نمایندگان قرار است مشکل را از این هم بدتر کند.

امنیت غذایی زیربنای امنیت ملی است

نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی گفت: اگر در هدفمندی به یارانه کالایی هم توجه ‌و بخشی از منابع به سلامت اختصاص ‌یابد، امنیت روانی جامعه بالا می‌رود.

چرا در جنگ اقتصادی گندم امریکایی سر سفره مردم می‌آورید؟

چرا در جنگ اقتصادی که دشمن معیشت مردم را نشانه رفته است، باید بر سر سفره‌مان گندم امریکایی جای گندم ایرانی را بگیرد؟ ساده‌لوحی است که در تأمین نیازهای استراتژیک کشور چشم به کالای ارزان خارجی بدوزیم. فرق مدیریت بازار محصولات راهبردی با بازار «سوزن و سنجاق» برای کشوری که بهای عزّت‌مداری خود را پرداخته و می‌پردازد زمین تا آسمان است!

چرا ایرانیان الگوی مصرف مطلوب غذایی ندارند؟

شما به مردم بگویید که این‌ها را نخورید و غذاهایی که فلان است بخورید، این‌ها ناموفق است و بامزاج مردم ایران هم ممکن است سازگار نباشد، عادت ندارند، نمی‌خورند، حالا با یک همچنین نگاهی وارد مقوله غذا شوید، می‌توانید موفق شوید با نگاه، امر و نهی، با نگاه این را بخور این را نخور…

شیر با طعم وایتکس!

در حالی که تامین امنیت غذایی جامعه در گرو توجه مسئولان است، بررسی‌ها از گزارشات محرمانه ای از به مخاطره افتادن این امنیت حکایت می‌کند، به طوری‌که رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از این گزارشات پرده برمی‌دارد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.