حق ملاقات با وکیل در قانون

مطابق ماده ۴۸ قانون جدید آئین دادرسی کیفری، با شروع تحت نظر قرار گرفتن، متهم می‌تواند تقاضای حضور وکیل کند، اما در جرائم سازمان یافته و یا جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، متهم تا یک هفته پس از شروع تحت نظر قرارگرفتن، امکان ملاقات با وکیل را ندارد.

۴۸ تعهد ایران که پیش از اجرای برجام صنعت هسته‌ای را نابود میکند‎

آنچه ما طبق برجام باید در دوره‌ی پذیرش، در حوزه‌ی بازرسی‌ها و نظارت‌های غیر متعارف انجام دهیم، مقدمه‌ای است بر تعهداتی که در حوزه‌ی هسته‌ای باید تا قبل از آغاز «روز اجرا» توسط ما انجام گیرد و خطرات فراوانی که به خاطر اجرای پروتکل الحاقی برای امنیت کشور ایجاد می‌شود

در حفظ اسرار نظام اصل بر برائت نیست‬

در بحث امنیتی و مخصوصا امنیت خارجی وقتی پرونده های مهمی مطرح می شود بسیاری از امور نباید انتشار پیدا کند بنابراین قاضی حق دارد وکیلی را معرفی کند که مورد اطمینان باشد و بدانیم که این مسائل را در جای دیگری بیان نمی کند بنابراین مسائل کشور اقتضا نمی کند که ما در پرونده های مهم امنیتی اسرار نظام را منتشر کنیم.

محیط‌زیست مدیریت می‌خواهد نه مدیریت بحران!

مسئولین ما تمایل برای مدیریت بحران در محیط‌زیست دارند تا مدیریت آن! منابع طبیعی و نیروی انسانی کشور ما نوید آینده روشن و بالنده را می‌دهد به‌شرط غنیمت شمردن فرصت با مدیریت صحیح. مسائلی محیط‌زیستی نظیر هوا، خاک و آب اگر با برنامه‌ریزی مدیریت شود نوبت به این بحران‌ها نمی‌رسد.

تشدید شکاف میان آمریکا و اسرائیل درباره ایران

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی با اشاره به موضع گیری مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که این موضع‌گیری نشان دهنده رشد شکاف‌ میان واشنگتن و تل‌آویو درباره ایران است.

بی محلی روحانی به حامیان فتنه در اصفهان

رئیس جمهور در جریان سفر به اصفهان حاضر به دیدار با افراطیون مدعی اصلاحات نشد.

آمریکا در جنگ نیابتی با روسیه

مسکو بحران شرق اوکراین را در اولویت‌های امنیت ملی خود می‌داند و روشن است که ارسال سلاح آمریکایی به نزدیکی مرزهایش موجب تشدید این اولویت می‌شود.

زنی که سر مردهای ژاپنی را به باد داد

سه شنبه گذشته داعش تهدید کرد که اگر الریشاوی از زندان آزاد نشود، گروگان ژاپنی و خلبان اردنی را خواهد کشت، داعش دومین گروگان ژاپنی را که در اختیار داشت، اعدام کرد، اما همچنان سرنوشت خلبان اردنی به آزادی الریشاوی گره خورده است.

بازداشت 6جنگجوی افراطی در جنوب قرقیزستان

مقامات امنیتی قرقیزستان از بازداشت 6 نفر جنگجوی افراطی در ولایت «اوش» قرقیزستان خبر داد.

آمریکا بپذیرد که دیگر هژمون جهانی نیست

زبیگنیو برژینسکی در مصاحبه‌ای با بیان اینکه آمریکا دیگر هژمون جهان نیست، تاکید کرد: «باید بیشتر به منافع ترکیه، ایران، عربستان سعودی، مصر و اسرائیل توجه شود».

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.