مادورو: کوبا امپریالیسم را به زانو درآورد

رئیس‌جمهور ونزوئلا گفت: کوبا به جهانیان نشان داد چگونه می‌توان با حفظ شأن و منزلت کشور، امپریالیسم را به زانو درآورد.

هدف آمریکا نابودی سیستم سیاسی کوبا است

دبیر حزب کمونیست کوبا به جوانان کوبایی توصیه کرد که فریب مذاکرات با آمریکا را نخورند زیرا این کشور همواره جز نابودی سیستم سیاسی کوبا نداشته است.

مشاهدات یک آمریکایی از شعار مرگ برآمریکا

بعنوان یک آمریکایی هنگامی که شعار مرگ بر آمریکای ایرانی‌ها را می شنیدم احساس تهدید یا مجرمیت نداشتم بلکه پس از صرف یک دهه مبارزه با سرمایه داری، نژادپرستی و امپریالیسم می دانستم که منظور آنها کشور یا قاره آمریکا نیست بلکه امپریالیسم آمریکایی است.

تحلیل‌گر پرنفوذ آمریکایی: چاره کار خاورمیانه بازگشت امپریالیسم است

راه‌حل موجود برای بحران فعلی خاورمیانه، بازگشت امپریالیسم به این منطقه است؛ این ادعایی است که اندیشمند تاثیرگذار سیاست خارجی غرب، “رابرت کاپلان” مطرح کرده است.

اقتصاد لیبرال در آمریکا: از آرمان تا واقعیت

رقابت کامل حتی در دوره خود ادام اسمیت به معنای واقعی اجرا نشد. چرا؟ برای انکه بحران به وجود می‌آمد. دولت به طور مستقیم یا غیر مستقیم جاده صاف‌کن بازار داخلی بود تا مشکلاتش را حل کند.

وحید جلیلی

لیبرالیسم «علّیّهء» امپریالیسم

حدود پنجاه سال پیش مهندس بازرگان که سرمقاله نویس «مهرنامه» دوست دارد او را سلف صالح دولت جدید بنامد چنین می‌نویسد: «سر بقای ایران، پفیوزی ماست! وقتی بنا شد ملتی بطور جدی با دشمن روبرو نشود، تا آخرین نفس نجنگد… به هر کس و ناکس تعظیم و خدمت کند، دلیل ندارد که نقش و نام چنین مردمی از صفحه روزگار برداشته شود.»!

کاریکاتور: گاوبازی امپریالیسم!

اسد:غرب تاوان پشتیبانی از القاعده در سوریه را خواهد داد.

انقلاب ایران سرآغازی برای رهایی از امپریالیسم بود

هیچ برهه‌ای از تاریخ بشری را نمی‌توانید یافت کنید که مردمی متحد و یکپارچه شکست خورده باشند. هر چه جنگ علیه امپریالیسم کمرنگ‌تر شده اما خود ایشان می‌فهمند که نمی‌توانند پیروز شوند. تاریخ به ما آموخته است هنگامی که مردم مظلوم سرکوب شده، به حاشیه رانده شده و بیش از حد ستمدیده در کنار یکدیگر به مبارزه برخیزند، جوامع به شدت تغییر خواهند کرد.

یک انقلاب رنگی چگونه عمل می‌کند؟

انقلاب‌های رنگی همیشه در کشورهایی رخ می‌دهند که منابع استراتژیک و طبیعی دارند: گاز، نفت، پایگاه‌های نظامی و منافع جغرافیایی. همچنین این گونه انقلاب‌ها همواره در کشورهایی اتفاق می‌افتند که دولتی ضدامپریالیست دارند.

احمدی‌ نژاد: نشانه‌های اضمحلال امپریالیسم درجهان آشكار شده است

رییس‌جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه نشانه‌های اضمحلال امپریالیسم در جهان آشکار شده است، گفت: مطمئناً ملت‌های عدالت‌خواه و آزادی‌طلب مانند ایران و ونزوئلا خارج از سلطه امپریالیسم کشورهای خود را ساخته و به قله‌های پیشرفت خواهند رساند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.