شعر طنز حاج علی انسانی در سه نقطه

شماره صفر ماهنامه سه نقطه که عنوان «اخرین مجله طنز فارسی» را نیز بر خود دارد با انتشار شعر طنزی از حاج علی انسانی مداح اهل بیت (ع) منتشر شد.

گزارش تصویری: چهره‌های جبهه فرهنگی انقلاب در افطاری حسینیه هنر

ضیافت افطار حسینیه هنر با شرکت دهها چهره و فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد.

چند پیشنهاد شاعرانه برای آن‌ها که قصد نمایشگاه کتاب کرده‌اند

سال های اخیر روزگار ما شاعران جوانی به خود دیده است که اشعار ماندگار، آیینی، انقلابی، اخلاقی و درخور دارند و از همین رو در دل های شعردوست نشسته است. در این نوشتار از بین آنهایی که می شناسید چند کتاب جدید که برای نخستین بار در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب بین المللی کتاب عرضه شده اند، معرفی می کنیم:

و ناگهان چقدر خوب می‌شود

درگذشت قیصر امین‌پور فرصتی شد برای خیلی‌ها ـ و حالا من‌جمله مثلاً خود ما ـ که خودشان را به قیصر و قیصر را به خودشان منتسب کنند. در این ایام، دوست و دشمن و دور و نزدیک از قیصر گفتند و ما فهمیدیم که همه با قیصر دوست بوده‌اند و همه قبولش داشته‌اند و هیچ‌کس تابه‌حال آزارش نداده بوده است و هیچ‌کس تابه‌حال از نامش استفاده و سوءاستفاده نکرده بوده است و…

امید مهدی‌نژاد، طنزپرداز عدالت‌خواه

مهدی‌نژاد جسورانه شعر می‌گوید و با خودش تعارف ندارد. برای نوشتن مضامینی که به ذهنش می‌رسد درنگ نمی‌کند و اینگونه است که شعرش لبریز از آن و جنون است. البته این جسارت و صراحت در معنی نیز نمود دارد و ردّ پای آن در اشعار اجتماعی اعتراضی قابل ملاحظه است

اعلام کاندیداتوری جدی جدیِ یک طنزپرداز‬

اینجانب امید مهدی‌نژاد، پس از چندین نوبت احساس تکلیف متناوب (سه بار خفیف، یک‌بار شدید) و در پی مشورت‌های متعدد با اعضای خانواده بدین‌وسیله رسماً نامزدی خود را در انتخابات آتی ریاست جمهوری اعلام می‌دارم.

تصرف‌های شاعرانه بیابانکی بر شعر حافظ منتشر شد

«ضد حالات» اولین کتاب نثر سعید بیابانکی است که در بردارنده مجموعه نوشته‌های طنزآمیز این شاعر معاصر است. علاوه بر نثر طنز، در انتهای کتاب شعرهای طنز بیابانکی که به صورت تک‌بیت نیز آورده شده که مصرعی از آن از شعر حافظ بوده و بیابانکی با تصرف در آن جلوه طنزآمیزی به بیت داده است.

«تو ابر شو ببار»؛ در آستانه انتشار

نخستین دفتر شعر عباس حسین‌نژاد با عنوان «تو ابر شو ببار» مراحل اداری انتشار را طی می‌کند. این مجموعه دربرگیرنده شعرهایی عاطفی و کوتاه است.

امید مهدی‌نژاد هالیوود را به سخره گرفت

فصل دوم از این کتاب به شوخی با گونه سینمای جنگ اختصاص دارد و در آن یک بسته سینمایی به اسم «پورتال جامع سینمای جنگ» به خواننده معرفی شده است که شامل آثاری با عناوین شور و شوق جبهه‌ها، ملکوت نور در خاکریز گمشده، هِرّه و کِرّه در خط مقدم، انفجار مهیب در پالایشگاه جهنمی و گلوله‌های بی‌هدف، تفنگ‌های بی‌طرف می‌شود. در فصل سوم از این کتاب هم طرح‌هایی برای چند فیلم انتخاباتی ارائه شده است.

میرشکاک: کاری برای سرزمینم نکردم

فیلم کوتاهی از سخنان شاعران کشورمان درباره یوسفعلی میرشکاک پخش شد، پس از آن این شاعر کشورمان تجلیل و سپس گفت: من هیچ کاری برای این سرزمین و انقلاب انجام نداده‌ام و خودم را فقط بدهکار می‌بینم، از این نحوه برخورد با خودم جز اظهار شرمندگی چیزی ندارم، با این مصرع سخنانم را به پایان می‌برم که؛ « زدست کوته خود زیر بارم».