دختران آفتاب نسبت به فرهنگ غربی موضع تدافعی ندارد

ما در کتاب ضعیف‌کشی نکرده‌ایم؛ یعنی به نظرات مخالف هم فرصت داده‌ایم و به‌نحو احسن هم نظرات مخالف گفته شده است. البته این روش را ما از شهید مطهری یاد گرفته‌ایم. شهید مطهری وقتی صحبت از مارکسیسم می‌کرد، مارکسیست‌های دانشگاه تحسین می‌کردند؛ یعنی می‌گفتند ایشان خیلی خوب مارکس را درس می‌دهد. ما هم سعی کردیم با سبک ایشان این کار را انجام دهیم.

ابتلا به سختی‌ها در وقت ارسال انبیاء

آنچه می خوانید گفتاری از دکتر امیرحسین بانکی پور فرد است که برگرفته از جلسات تفسیر سوره‌ی أعراف ایشان می باشد که شام شنبه ها در محله صائب اصفهان برگزار می گردد.

مشکل افزایش سن ازدواج فرهنگی است؛ نه اقتصادی!

برخلاف تصور رابطه عامه، ارتباط مستقیم به بهانه شناخت، بیشتر از اینکه فکر درگیر شود، احساس درگیر می‌شود. دو گونه آشنایی وجود دارد. یک گونه اینکه ما با هم باب دوستی را فراهم کنیم تا بعد شناخت حاصل شود تا ازدواج کنیم که در این نوع عموما به ازادواج منتج نمی‌شود. چون نیاز با همین دوستی کمتر و کمتر می‌شود

سنت‌های دست و پاگیر ازدواج

وجود چشم و هم‌چشمی، زیاده‌خواهی در بین دختران و پسران و خانواده‌های آنان و توقع و انتظارات زیاد و بی‌‌مورد افراد و خانواده‌ها می‌تواند سبب افزایش سن ازدواج و بروز تجرد قطعی در دختران و پسران باشد.

محبت و حیا دو ابزار متعالی تربیتی است

ابزار تبشیر و انذار با معادشناسی و با بیان کیفیت بهشت و جهنم و مسائل برزخی انسان در ارتباط است و جالب است بدانید با اینکه اصل معاد در میان تمام ادیان ابراهیمی و کتب آسمانی بوده اما بیان کیفیت معاد فقط اختصاص به قرآن دارد. یعنی در تورات، انجیل، زبور و… از کیفیت بهشت و جهنم سخنی به میان نیامده است الا در قرآن کریم. بیان کیفیت بهشت و جهنم کمک می کند تا آن اثر تبشیری و انذاری اش بیشتر شود.

کتابی برای انتخاب مدیران انقلاب اسلامی

رهبر معظم انقلاب از بدو رهبری تا كنون با نصایح و توصیه‌های‌شان و بعضا تعریف‌ها و یا هشدارهایی كه نسبت به مدیران كشور داشته‌اند، در شرایط زمانی مختلف به اصلاح رفتار مدیران پرداخته‌اند. با جمع‌آوری سخنان معظم‌له در این زمینه می‌توان به عیاری رسید كه تراز مدیران انقلاب اسلامی را تعیین می‌كند.

مأموریت تاریخی ملت ایران احیای تمدن اسلامی است

أکید مقام معظم رهبری این است که اولا ما باید با کمک مبانی دینی با سه محور فکر، علم و معنویت و پیاده کردن در محور زندگی و سبک زندگی مردم این الگو را طراحی کنیم. معظم له فرمودند در این کار هم نباید شتابزدگی شود، این کار یک کار دراز مدتی است و یک کار یکی ـ دو ساله نیست. این کار را نباید از جنس برنامه های پنج ساله و یا از جنس سیاستهای نظام دید.

خانواده ها خود تربیت دینی فرزندان را برعهده گیرند

اولین خطری که فرهنگ دینی ما را تهدید می کند، ضعف اخلاق در جامعه است. یعنی اینقدر که توجه به احکام و مناسک دینی را دینداری می دانیم، تقید به اخلاق دینی را جزو دین محسوب نمی کنیم در حالیکه در روایات اهل بیت(ع) شاخص ایمان، اخلاق است.

معرفی کتاب: «مطلع مهر» روش‌های کاربردی انتخاب همسر

این کتاب تلاش کرده تا در موضوعات مختلفی که مبتلا به مراحل ازدواج از تعیین ملاک‌ها تا خواستگاری و تعیین مهر و تحقیق و…. مجموعه ای از راهنماها و سوالات و اشکالات مختلف را ارائه کرده و به تناسب هر فصل رجوع جدی نیز به آیات و روایات داشته باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.