برگزیدگان چهاردهمین دوره جایزه شهید غنی‌پور اعلام شد

برگزیدگان چهاردهمین دوره جایزه شهید حبیب‌ غنی‌پور معرفی شدند. در این دوره کتاب «گرگ‌سالی»‌ نوشته امیرحسین فردی به عنوان اثر ویژه این دوره انتخاب شد.

راز ماندگاری جشنواره ادبی شهید غنی‌پور‎

پاکدستی در کنار صادق بودن با ادبیات و انقلاب اسلامی آرمان های شکل دهنده آنها و مخاطبان، گوهر کمیابی است که سالهاست در جشنواره ادبی شهید غنی پور می درخشد.

فردی، هنوز زنده است و بچه ها را کتابخوان می‌کند

زندانی کوچک کتاب خیلی جذابی است خصوصا برای نوجوانان پسر. قهرمان اصلی داستان یک پسر روستایی از استان فارس است که در جریان مبارزات انقلاب وارد می شود و یک مجاهده تمام عیار می‏کند.

گرگ‌سالی مرحوم فردی در آستانه چاپ دوم

«گرگ‌سالی»، آخرین اثر زنده‌یاد امیرحسین فردی در آستانه چاپ دوم قرار گرفت. این اثر روایتی از روزهای پیش از انقلاب است که نویسنده گاه از نماد برای رساندن هرچه بهتر محتوای مورد نظر خود بهره برده است.

دست‌نوشته«امیرحسین فردی» در شب‌ قدر

زنده‌یاد امیرحسین فردی در دست‌نوشته‌های خود همزمان با شب‌های قدر اینگونه نوشته است: در این واپسین روزها و شب‌های ماه رمضان، از صاحب لیلة‌القدر استغاثه کنم این سال‌های باقی مانده عمرم، از آن هدیه‌ای که در لیلة‌القدر نازل کرده است، متبرک کند.

چهره‌های تأثیرگذار هنری 92 به انتخاب کیهان

هنر ایران زمین در سال 92 لحظات و موقعیت‌هایی پر فراز و نشیب؛ برمدار بیم و امید و همراه با تردید و تردد را گذراند. اما هر چه بود –بدون شک- حاشیه‌های آن، غلیظ‌تر و شدیدتر از متنش بود. برخی هنرمندان، فقط درگیر حواشی بودند، عده‌ای هم سر در گریبان و بی تفاوت نسبت به پیرامون خود، روزگار را گذراندند! با این حال، بودند هنرمندانی هم که با عبور از پرتگاه حاشیه و غبار بی تفاوتی، با هنر خود به مبارزه با بی هنری ‌‌‌ها برخاستند و ذوق خدادادی که در وجودشان دمیده شده را، نه برای نام و نان که چون چراغی برای روشن کردن راه، جلا بخشیدند.

جایزه‌ای که برای دریافتش باید کفش‌ها را از پا درآورد

فردی پس از انقلاب رسالت خود را تربیت نویسندگان در تراز انقلاب اسلامی قرار داد. او نه خسته شد و نه کوتاه آمد. انگیزه مقدس و بزرگی داشت و تنها فنون قصه‌نویسی را به ما نیاموخت. او به ما یاد داد که یکدیگر را تحمل کنیم نسبت به آراء احساسات و یادداشت‌های یکدیگر منصفانه نقد و نظر کنیم. یادمان داد که می‌توان با تلاش‌های بسیار کارهای قابل اعتنایی کرد و تجربیات ناب زندگی را در همین جلسات قصه‌نویسی یافت. از این بابت الگوی مسجد جوادالائمه قابل تسری است.

شباهت پدر داستان انقلاب به بالزاک

ابراهیم زاهدی مطلق در نشست نقد «گرگ‌سالی» گفت: «گرگ‌سالی» نشان می‌دهد که فردی یک کرسی توصیف برای خودش ایجاد کرده و اگر کسی در این موضوع شک دارد، به قول آن آیه در قرآن فاتو بمثله.

بالاخره پیگیری‌های مرحوم فردی نتیجه داد

هفت ماه پس از برگزاری اختتامیه جشنواره داستان انقلاب و پیگیری‌ها و نامه‌نگاری‌های مداوم مرحوم امیرحسین فردی، بنیانگذار جشنواره داستان انقلاب با معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، سهم ارشاد از مبلغ نقدی این جایزه ادبی سرانجام در هفته گذشته وصول شد و این جایزه، هفتم مهرماه و در نشست نقد کتاب «گرگ‌سالی» اعطا می‌شود.

«گرگ‌سالی» به آمازون پیوست

نسخه فارسی رمان «گرگ‌سالی» آخرین رمان مرحوم امیرحسین فردی در سایت آمازون و گوگل باکس در معرض فروش گذاشته شد.