عکس: ابتکار زیبای روزنامه شهرآرا برای ۳ خرداد

ک روزنامه شهرستانی، امروز سوم خردادماه 94 که هم‌زمان با روز تأسیس و سالگرد انتشار اولین شماره‌اش است، دست به ابتکار جالبی زده است. روزنامه «شهرآرا» که در شهر مشهد مقدس منتشر می‌شود، لوگوی خود را در روز سوم خرداد تغییر داده است

با «فساد» چه نباید کرد؟!

گویا باید مبارزه‌ای با این نحو «مبارزه با فساد» را در دستور کار قرار داد. متاسفانه دولت‌ها چه اصلاح‌طلب، چه اصول‌گرا و چه اعتدالیون، اهتمام و عزم جدی برای مبارزه با فساد نداشته‌اند و عمدتا روش‌هایشان کارآمد نبوده است. چه دولت‌هایی که دائم در تریبون‌ها از لیست اسامی مفسدان درجیب‌مانده می‌گفتند و چه دولت‌هایی که فریاد دزد دزدشان بلند است.

«سعید جلیلی» به عنوان یک نماد سیاسی جهانی

دکتر سعید جلیلی به لحاظ تیپیک به گفتمان انقلاب اسلامی تعلق دارد. او نمادگونه‌ترین و قوی‌ترین شخصیت (منظور شخصیت در برابر تیپ است) در میان کاندیداهای گفتمان انقلاب اسلامی در این انتخابات است. وجود این نماد در این دوره از انتخابات (حتی در صورت شکست ظاهری در نتیجه) نشانه رشد گفتمان انقلاب اسلامی است. گفتمانی که توانایی رو کردن برگ برنده و شخصیت سیاسی جدید را به جهان دارد.

کتاب هویت محلی +دانلود

تاملی بر نظام محله‌ای و کارکردهای آن بر اساس گفتارهایی از: دکتر غلامرضا صدیق اورعی و دکتر ابراهیم فیاض است

انقلاب در رسانه‌ی ما «یتیم» شده است

در رسانه‌های تصویری ما در حال حاضر دیکتاتوری و باند بازی بی‌داد می‌کند. غالب تولید کنندگان (مدیران هیچ کاره‌اند) یا روشنفکرند یا در حالت خوبش خنثی و بی‌موضع. آدمِ انقلاب اسلامی در رسانه کم داریم. مسائل رسانه‌های ما چون از مردم دور شده‌اند «جدی» نیست. رسانه‌های تصویری ما به شدت در حال «فانتزی» شدن هستند.