تاکید رئیس‌جمهور برمقابله منطقه‌ای با تروریسم

امیر قطر درتماس تلفنی با رئیس جمهوری اسلامی ایران، عید سعید قربان را به دولت و ملت شریف ایران تبریك و پیرامون مسائل منطقه‌ای سخن گفت.

بی‌بی‌سی: قطر در خاورمیانه شکست خورد

قطر خوش شانس است که با وجود هدر رفتن میلیاردها دلار برای خرید نفوذ و تحقق بلندپروازی سلطه (بر خاورمیانه) و همچنین میزبانی جام جهانی، خزانه این کشور کوچک همچنان مملو از پول است. انتظار می‌رود که هزیه برگزاری جام جهانی سال 2022 میلادی در قطر به بیش از 200 میلیارد دلار برسد.

امير قطر به سمت پدرش شليك كرد

رسانه هاي منطقه از دستور شيخ تميم بن حمد آل ثاني امير قطر براي بازداشت حمد بن خليفه آل ثاني پدرش و حمد بن جاسم آل ثاني وزير امور خارجه اين كشور خبر دادند.

مصر بدنبال امیرقطر، مادرش و خبرنگاران

دادستان کل مصر حکم پیگرد قضایی امیر قطر، مادرش و شماری از خبرنگاران دفتر شبکه قطری «الجزیره» در مصر را صادر کرد.

کاریکاتور: امیر من کدومه؟!

امیر قطر رسماً قدرت را به ولیعهدش واگذار کرد.

رویکردهای سیاسی امیر جدید قطر

با توجه به نقش قطر در تحولات منطقه، این امیر نشین کوچک در چند روز اخیر همه نگاه ها را به سوی خود جلب کرده است و گمانه‌زنی‌‌های فراوانی درباره آینده سیاست خارجی این کشور با توجه به انتقال قدرت مطرح کرده است.

شیخ چاق و چله؛ یک مهره سوخته

شیخ حمد در ظاهر می‌خواست یک امارت اسلامی دموکراتیک سر تا پا آمریکایی در دل خلیج فارس بنا کند تا به جهان عرب ثابت کند «وهابیت» چه چیز خوبی است. اما در دموکراتیک بودن حکومت او همین بس که بلافاصله بیش از ۷ هزار شهروند قطری از قبیله «آل‌المره» را از کشور بیرون کرد چرا که آنها وفادارترین افراد به پدرش بودند.

علت واقعی استعفای امیر قطر

منابع آگاه گفتند که کناره گیری امیر قطر از قدرت به نفع فرزندش زیر فشار آمریکا صورت گرفت.

امیر قطر و اردوغان در محاصره معترضان

غرب که می‌خواست نمایش شکست اسد و نابودی محور مقاومت را کارگردانی کند، اکنون به‌وضوح می‌بیند که نمایش از دست کارگردان خارج شده است.