پشت پرده حمله به کاروان حزب‌الله چه بود؟

هدف اصلی اسرائیل از این موقعیت برای نشان دادن ضعف و مشکلات درونی و بررسی موقعیت مقاومت و واکنش‌های احتمالی این جریان علیه صهیونیست‌ها است. در واقع رژیم صهیونیستی با اقدامی هوشمندانه بر آن است فشار افکار عمومی جهان نسبت به مسئله‌ی غزه را کاهش داده و آن را به جای علیه خود تبدیل به حامی کند. ترور فرماندهان مقاومت و حملات مکرر به غزه را نیز در همین راستا می‌توان ارزیابی نمود.

«رزق» موضوع انیمیشن مورچه و سلیمان

پویانمایی مورچه و سلیمان به زیبایی توانست خلا موجود در برنامه سازان فرهنگی را برطرف کند. ریتم ملایم داستان، موسیقی مناسب، تصویر سازی دقیق و به ویژه وجود سناریو، محسناتی است که در یک مجموعه ی کوچک و بسیار آموزنده جمع شد.

اردوغانیسم به جای کمالیسم

راهبردهای غلط و فاحش سیاست خارجه‌ی ترکیه خبر از آن می‌دهد که با ورود ترکیه به بازی‌های مستکبرین، دیگر پایداری و صلابت درونی حزب اردوغان قابل انسجام نیست و تفکر و اندیشه ی اردوغانیسم سازی ترکیه رو به افول خواهد داد و کشور دچار حواشی مختلفی می‌گردد.

فتنه ۸۸ جمهوریت نظام را نشانه رفته بود

تنظیم‌کنندگان و بازیگردانان صحنه اطلاعاتی و عملیاتی فتنه در سال 88، تمامی دستورالعمل‌های براندازی نرم را ماه‌ها قبل در اتاق‌های فکر مختلف اعم از داخل و خارج، برنامه‌ریزی و اجرا نمودند. آنان از نمادسازی و هویت بخشی سازمانی به طرفداران، القای شبهه تقلب و فراگیر بودن آن گرفته تا دریافت و هدفمندسازی منابع مالی و رسانه ای از فتنه، وضع تحریم‌های مختلف و فشارهای بین‌المللی علیه نظام را بخشی از این سناریوی برنامه‌ریزی شده خود قرار دادند.

بحرین در تلاطم سیاسی – امنیتی

آل خلیفه این بار سراغ کشوری رفت که در نابودی آزادی‌خواهی، پیر استعمار نامیده می‌شود و تمام تلاشش تفرقه‌انگیزی و منفعت‌طلبی است. انعقاد توافق نظامی با انگلیس به منظور حضور و جایگزینی این کشور در بحرین به جای آمریکا خود گواه آن است اوضاع بیداری اسلامی در بحرین و خطر سقوط آل خلیفه چه میزان به واقعیت نزدیک بوده و اجرایی شدن آنچه خطراتی را به این رژیم و دیگر همسایگانش وارد می‌نماید.

نعل‌وارونه آمریکا در دفاع از حقوق بشر

درواقع ایالت متحده آمریکا با انتشار این گزارش علاوه بر آنکه بخشی از جنایت‌های خود را افشا نمود سعی نمود جریان رقیب درونی خود را به حاشیه راند و مسائل و معضلات اجتماعی خویش را به فراموشی در افکار عمومی سوق دهد، راهبرد کدخدا محوری را در جهان مطرح سازد. بر این اساس آمریکا با این اقدام سعی کرد تا به همگان بفهماند که می‌تواند هر اقدامی کند و هیچ محاکمه ای نشود.

مسئله ی اصلی جهان اسلام

هدف‌گذاری مسئله ی فلسطین و ایجاد موج مقاومت در برابر صهیونیست کامل‌کننده‌ی اساسی موضوع اساسی جریان اسلام خواهد بود و راهکاری است که می‌تواند موانع، مشکلات و معضلات چند سال اخیر جهان اسلام را مرتفع سازد. لذا اهتمام بزرگان، علما و اندیشمندان جهان اسلام به مسئله ی وحدت و سوق دهی آنان به سمت مبارزه با صهیونیست و استکبار تنها راه بیرون رفت جریان تکفیر از دامن اسلام است که می‌تواند کارایی داشته باشد.

صدا و سیما، عنصر فعال پویایی نظام اسلامی

صدا و سیما سازمانی است که در برابر دیدگان عموم مردم با تمامی ظرفیت ها و رویکرد های اجتماعی٬ فرهنگی٬ سیاسی و… قرار گرفته است. سازمانی که بایستی علاوه بر تأمین نیازهای ضروری و اقناعی مخاطب٬ تقویت هویت اجتماعی و انقلابی – اسلامی را در دستور کار قرار داده و مصلحت اجتماعی را بر اساس ترغیب میل آنان به مصالح تنظیم نماید.

امر به معروف، نماد اصلی سبک زندگی اسلامی ایرانی

طرحی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت تا دستگاه های دولتی و اجرایی ملزم به پیگیری این مطالبه‌ی الهی و دینی بوده و الزام آن بر همگان قانونی گردد. یکی از نقاط برجسته‌ی این طرح شامل شدن جهانگردان و بازدید کنند گاه خارجی در گستره‌ی قانون امر به معروف و نهی از منکر است

ترکیه و انتخابات پیش رو

حضور اردوغان به عنوان کاندیداهای ریاست جمهوری می تواند اهمیت این انتخابات را بازگو کند. انتخاباتی که به زعم بسیاری از کارشناسان احتمال حضور رسمی اردوغان به عنوان کاندید در آن کم بود و حداقل برای دوره ای پنج ساله این پست را در اختیار عبدالله گل، دوست خود بسپارد. اما پیروزی بیش از ۴۵ درصدی در انتخابات محلی توسط حزب عدالت و توسعه به رهبری اردوغان ایجاد انگیزه ای شد برای حضور او در این عرصه.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.