آنکارا دنبال آتش‌بس پیش از انتخابات است

یک روزنامه فرامنطقه‌ای نوشت که مقامات سیاسی ترکیه در تلاشند، پیش از برگزاری انتخابات زودهنگام، میان حزب عدالت و توسعه و پ‌ک‌ک، آتش‌بس برقرار کنند.

انتخابات ترکیه و موانع پیش رو

یکی از مهمترین موانع پیش روی حزب عدالت و توسعه برای به دست آوردن پیروزی حیاتی در انتخابات پیش رو، چگونگی مواجهه با کردها و جلب دوباره اعتماد آنهاست.

حزب اردوغان به حد نصاب 50 درصد نرسید

شمارش نزدیک به 80 درصد آرا حاکی از آن است که حزب عدالت و توسعه توانسته 45 درصد آرا را به دست بیاورد و حزب دموکراتیک خلق‌ که نماینده کُردها است با بدست آوردن بیش از 11 درصد آرا به حد نصاب لازم برای ورود به پارلمان دست پیدا کرده است.

ترکیه و انتخابات پیش رو

حضور اردوغان به عنوان کاندیداهای ریاست جمهوری می تواند اهمیت این انتخابات را بازگو کند. انتخاباتی که به زعم بسیاری از کارشناسان احتمال حضور رسمی اردوغان به عنوان کاندید در آن کم بود و حداقل برای دوره ای پنج ساله این پست را در اختیار عبدالله گل، دوست خود بسپارد. اما پیروزی بیش از ۴۵ درصدی در انتخابات محلی توسط حزب عدالت و توسعه به رهبری اردوغان ایجاد انگیزه ای شد برای حضور او در این عرصه.

اردوغان به «بنزین سبز» روی می‌آورد

نخست وزیر ترکیه در اقدامی جدید اعلام کرد که سن افرادی که می‌توانند نامزد نمایندگی مجلس شوند باید کاهش یافته و افراد ۱۸ ساله بتوانند در این رقابت شرکت کنند.

اسلامگرایان پیروز قاطع انتخابات ترکیه

همانطور که پیش بینی می شد با شمارش نهایی آرای انتخابات پارلمانی ترکیه، حزب عدالت و توسعه با کسب اکثریت آراء، برای سومین بار پیاپی، موفقیت بزرگ دیگری را برای اسلامگرایان رقم زد.

حزب «عدالت و توسعه» یا حزب «سکولار جمهوری‌ خواه»؟

انتخابات سراسري تركيه فردا (يكشنبه) در شرايطي برگزار مي‌شود كه نظر سنجي‌ها نشان مي‌دهد حزب عدالت و توسعه رجب طيب اردوغان بيش از 50 درصد از آرا را به دست خواهد آورد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.