جامعه‌شناسی فتنه: درک اجتماعی از فتنه به مثابه کنش طبقه مرفه جدید

درآغازین روزها نفی فتنه و سکوت ناشی از تنزه طلبی‌ها و یا درک‌های نادرست کار را بدان جا رساند که رهبر انقلاب از نخبگان بخواهند صرفا سکوت را شکسته و هر تحلیل و موضعی که درباره‌ی فتنه دارند، بیان کنند.

۹ پیام ۹ دی

انقلابی را که مردم شکل دادند و پیروز کردند، خود مردم می توانند حفظ کنند. واگذار کردن همه امور به مسئولان و نخبگان، و در نظر نگرفتن راز و رمز رویش ها در بدنه مردمی، انقلاب را تهدید خواهد کرد.

مدعیان تقلب گسترده ادله‌ی حقوقی ندارند

قاطعانه عرض کنم که هیچ‌کدام از آن‌ها نتوانستند سند یا دلیل محکمه‌پسندی را مبنی بر تقلب در انتخابات ارائه کنند. حتی بعدتر در جلسه‌ی بیست‌وششم خرداد، برخی از آن‌ها در حضور مقام معظم رهبری اعلام کردند که «ما مدعی تقلب نیستیم، چون می‌دانیم در نظام انتخاباتی ایران امکان تقلب وجود ندارد.»

حصر اقدام تأمینی است نه مجازات

ما از نامزدها دعوت کردیم که بیایند در شورای نگهبان اما به جای اینکه به ما پاسخ دهند، ما پاسخمان را در بی‌بی‌سی و رسانه‌های خارج از کشور دیدیم و این برای من خیلی عجیب بود. طرف شما شورای نگهبان بود و همان ناظر بر انتخابات بود و شما اگر اعتراضی دارید، طبق قانون باید به همان جا طبق قانون مراجعه کنید، اینکه به سایت‌های خارج می‌گویید، علتش چیست؟

آقای هاشمی! رای شهروندان در انتخابات ۸۸ هم جزو «حقوق شهروندی» است

انبارلویی خطاب به هاشمی تصریح کرد: حقوق شهروندی فقط در انتخابات 24 خرداد 92 به رسمیت شناخته می‌شود یا سوم خرداد 84 و 24 خرداد 88 هم باید آن را به رسمیت شناخت؟

هدف از تشکیل کمیته صیانت از آرا چه بود؟

طرح تقلب در انتخابات و لزوم تشکیل کمیته صیانت از آراء در حالى دامن زده شد که طى سى سال عمر انقلاب اسلامى به غیر از اشکالات جزئى، کلیه انتخاباتها در سلامت کامل برگزار شده بود.

کودتای خاموش اوباما علیه ایران

پایگاه تحلیلی آنتی‌وار نوشت: الگوی اوباما در مواجهه با انتخابات ۸۸ ایران چنین بود؛ اگر نمی‏توانید حکومت را از طریق انتخابات تغییر دهید، پس در خیابان‏ها این کار را بکنید.

عارف: انتخابات ۹۲ پرونده شبهه تقلب را برای همیشه بست

وی به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر حق‌الناس بودن آرا اشاره کرد و تصریح کرد: این انتخابات 92 سلامت انتخابات را بیمه کرد و پرونده شبهه تقلب و تخلف را برای همیشه بست.

درس‌هایی از مناظره‌های ۸۸ به روایت رهبری

انسان نمی‌پسندد که ببیند یک نامزدی، چه در نطق‌های تبلیغاتی، چه در سخنرانی، چه در تلویزیون، چه در غیرتلویزیون، برای اثبات خود متوسل بشود به نفی آن دیگری.

فتنه ۸۸ در نگاه روزنامه‏‌نگاران خاورمیانه

بازخوانی، نقد و تحلیل فتنه ۸۸ از زبان منتقدان داخلی کشورهای عربی بسیار خواندنی است و ابعاد ناشناخته بین‏ المللی این فتنه فراگیر را آشکار می‌کند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.