نتایج آزمون دکتری ۹۴ امروز اعلام می‌شود

تایج اولیه آزمون ورودی دوره دکترا سال ۹۴ امروز بر روی سایت سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

اصطلاحاتی‌ که کنکوری‌ها باید بدانند

هدف از سهمیه‌بندی در گزینش داوطلبان، رعایت و حفظ عدالت آموزشی است؛ به این صورت که گزینش هر داوطلب از بین داوطلبانی که در همان سهمیه گروه‌بندی شده‌اند، انجام می‌گیرد و سهمیه‌هایی که داوطلبان می‌توانند در آن شرکت کنند عبارت است از سهمیه مناطق، سهمیه شاهد و ایثارگر، سهمیه مناطق محروم، سهمیه بهیاران، سهمیه کارمندان، سهمیه آموزگاران و ….

نرم افزار انتخاب رشته برای کنکوری‌ها

بر اساس برنامه زمانی نتایج اولیه کنکور سراسری سال 91 در 15 مردادماه به صورت کارنامه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و هر یک از داوطلبان شرکت کننده در آزمون می توانند بر اساس دستورالعمل موجود، پرینت کارنامه خود دریافت کنند.

اعلام نتايج كنكور سراسري 89 از ساعت 24 امشب

اعلام نتايج کنکور سراسری89 ساعت زودتر از زمان اعلام شده انجام مي‌شود.

شیوه ی استعداد شناسی

برای مقدمه این را عرض میکنیم که علی رغم اینکه همه ی آدم ها به طور کلی در مقام انسان ، امکانات ذهنی مساوی دارند ولی باید بپذیریم که بعضی‌ در برخی موارد توانایی‌های متفاوت‌تری دارند. این توانایی‌های متفاوتی که در هر فرد ویژه هست را استعداد میگوییم. هیچ انسان بدون استعدادی وجود ندارد، حتما فرد دارای استعداد است، یعنی در یک عرصه، توانایی اش به نسبت بقیه توانایی‌ها یک توانایی خاص ویژه تری دارد.

حوزه یا دانشگاه؟ مسئله این است

برای تربیت نسل جدید نیاز به پایگاه و جایگاه اجتماعی است و در جامعه امروزی ما، قطعا قشر دانشجو جایگاه خاصی در ذهن افراد عادی و به خصوص دانش آموزان دارد. چرا که یک دانش آموز به دانشجو به عنوان مجسمه ی آمال خود نگاه می می کند. پس گفتار و رفتار دانشجو می تواند قطعا برای او راهنما و راهگشا باشد…

چهار گونه دانشجويي؛ نسبتي كه بوميهاي صنعتي شريف با رشته خود مي گيرند!

دانشجويان هر دانشگاهي خصوصياتي دارند كه مختص همان دانشگاه است. خصوصياتي كه تنها وقتي كه افراد مختلفي از دانشگاه­هاي مختلف كنار هم جمع مي­شوند يكهو اينطور ويژگيها تابلو مي­شود… دسته‌ای آنها كه واقعاً فكر مي­‌كنند كه درست نيامده­‌اند و در درك اين حقيقت به حق­‌اليقين رسيده­‌اند زندگي جالبي در دانشگاه شريف دارند و من هم افتخار آنرا دارم كه دو-سه سالي است كه به جرگه اين عارفان زاهد و اين مجنونان عاصي پيوسته­‌ام!

اين غرب لعنتي!

كي از مباحثي كه در ساليان اخير در جمع هاي بچه هاي حزب اللهي طرح مي شود و طرفدار هم زياد دارد مباحث مربوط به غرب شناسي و نسبت ما با غرب است و كمتر جمعي از بچه هاي تشكيلاتي را مي توان پيدا كرد كه در اين سال ها از دامنه ي اين بحث ها به دور مانده باشند.يكي از لايل جذابيت اين بحث براي جمع هاي دانشجويي مذهبي به نظر مي رسد نتيجه گيري باشد كه در انتهاي همه ي بحث هاي غرب شناسي وجود دارد و آن اين كه دنيا دو قطب دارد:سنت و مدرنيته.

برويم علوم انساني در دانشگاه بخوانيم؟

اصلا به نظرم رفتن به رشته هاي علوم انساني فقط اگر آدم هيچ راه ديگري براي مدرك گرفتن و پول درآوردن نداشته باشه، توجيه داره !!! مگر در دانشگاه چيزي ياد آدم مي دهند؟ در علوم تجربي كه وضعش اينه، خدا به علوم انساني رحم كنه! هرکسی به اسم استاد مياد ترشحات ذهني خودش رو به خورد آدم مي ده.

به چيزي فراي مهندسي بينديشيد!

با اين تفاسير لازم است جايگاه مهندسي در نظام فعلي و در راستاي انقلاب آزادي­بخش اسلامي «بازتعريف» شود. آنچه به ذهن حقير مي­رسد اينكه هندس شدن به سه نيت مي­تواند يكي از اركان جدي و ضروري نظام اسلامي به شمار برود، سه نيتي كه هر سه عوارض مترتب بر اين فعاليتند و صالت اين كار را اثبات نمي­‌كنند…