کدام انتظار؛ انقلابی یا انحرافی؟!

کتاب «کدام انتظار؛ انتظار انقلابی یا انحرافی؟!» دومین جلد از مجموعهٔ «سبک زندگی انقلابی» است که به قلم محمدصادق شهبازی راهی بازار نشر شده است.

شب بیست و سوم را به مهمترین حاجت بشر اختصاص دهیم

کاش مومنین در شب بیست و سوم الهی العفوها را به نیت زمینه‌سازی برای ظهور بگویند. و ابراز شرمندگی‌ها را به‌خاطر فراهم نکردن مقدمات ظهور بگویند. شب بیست سوم با موضوع فرج بسیار تناسب دارد، چون سحر شب بیست و سوم آن سالی که بنا باشد حضرت ظهور بفرمایند، منادی صدا خواهد زد و قریب الوقوع بودن ظهور را اعلام خواهد کرد. انگار پروردگار عالم به گریه‌ها و تضرع‌ها نگاه می‌کنند، بعد تصمیم ظهور را اعلام می‌فرمایند.

برنامه‎ای که باید سر تا پایش را طلا گرفت

خیلی به رشته عمران علاقه دارم و دلیلش هم آن است که می‎خواهم طوری درس بخوانم که وقتی امام زمان علیه السلام ظهور فرمود به من دستور دهند برو مدینه، بقیع را مثل باب الجواد مشهد مقدس بساز.

نشانه ظهور محوری؛ تقابل با نگاه اسلام ناب به مهدویت

به‌جای تطبیق مصادیقی مثل مرگ ملک‌ عبدالله، باید بر انجام وظایفی که متضمن آماده‌سازی خود ما، تحقق آرمان‌هایی مثل عدالت و پیشرفت زمینه‌سازی تحقق نهضت جهانی اسلام و بسیج جهانی مستضعفین تمرکز کرد، که تحقق ظهور بیش از همه‌چیز بسته به این زمینه‌سازی، آمادگی، تمکن و پذیرش نسبی حرکت حق در دنیاست.

دولت ممهدون در روایات همان انقلاب اسلامی ایران است

یک بار با سیدحسن نصرالله دیدار داشتم، در دفترش عکس بزرگ امام خمینی و مقام معظم رهبری را نصب کرده بود. گفتم دلیل پیروزی شما همین است که هیچ خجالت نمی‎کشید از اینکه اعلام کنید وابسته به انقلاب اسلامی هستید.

امکان‌سنجي تحقق تمدن تراز اسلامي در زمان غيبت معصوم

ما به اندازه وسعمان مکلف به اصلاح هستيم و بايد تلاش کنيم. در جامعه امروز بايد افقي را به مردم نشان دهيم؛ يک افق واقعبينانه و نسبي که بايد براي آن تلاش کنيم. اين‎‎ها همه سر جاي خودش، ولي بنده مي‎خواهم عرض کنم همه اين کار‎‎هايي که مي‎کنيم و همه زور‎‎هايي که مي‎زنيم، در حد آن نسبيت است

چرا حضرت‌مهدی را خشونت‌طلب می‌نامند؟

طبیعی است که در جنگ رهبران الهی با سرپرستی حضرت مهدی موعود(عج) و یاوری حضرت مسیح(ع) علیه اهل باطل، کشتارهایی نیز اتفاق بیفتد، در این حالت صحیح نیست که بخواهیم تصویر خشنی را از این دو بزرگوار که در اوج رحمت برای نجات بشر آمده‌اند، ارائه کنیم.

معرکه‌گیری شیعیان اسرائیلی در فیس‌بوک

شک ام برطرف شد که این صفحه ها توسط اسرائیل حمایت می شوند، چون هر مسلمانی می داند که نظام دجال منش اسرائیل با پیروان دین یهود به یکی نیست، بر فرض هم که باشد مگر قرآن نفرموده: لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُواْ الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُواْ(مائده82) (هر آينه سرسخت‏ترين مردم را در دشمنى با مؤمنان، یهودیان و مشركان می یابى.)

ای انعکاس آفتاب، رویت هلالی مباد

در این تاریکی شب‌ها که «آفتاب» در میان ما نیست من انعکاس نور «آفتاب» را در «ماه» می‌بینم. با «آفتاب» دعای عهد می‌خوانم … می‌گویم اگر در جمعه‌ای طلوع کردی من نیز از یارانت باشم. به دنبال طلوعش هر جمعه دلم لیلایی کویش می‌شود. و گاهی که دلم خیلی دل‌تنگش می‌شود به دلم دلداری می‌دهم که: «شاید این جمعه بیاید شاید»

«انتظار» یعنی اصلاح سبک‌زندگی در بازار و تفریح

کسانی که در زمان انقلاب و جنگ پای کار نیامدند یقین بدانید در زمان ظهور نیز به امام زمان(عج) نخواهند پیوست و چنانچه این افراد در عاشورا بودند به جبهه امام حسین(ع) نیز نمی‌پیوستند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.