جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

دولت در عرصه رسانه منصف نیست

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت می‌خواهد کار خود را به درستی انجام دهد باید در برخورد با منتقدین به ویژه در حوزه رسانه‌ را اصلاح کند.

دولت باید از انتقاد استقبال کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره رویکرد دولت با رسانه‌ها گفت: هر دولتی باید از انتقاد استقبال کند چرا که انتقاد کمک بسیاری به دولت می‌کند.

صدا و سیما در انحصار دولتی‌ها

قطعا اگر مدت زمان برنامه‌هایی که برای انصراف مردم از یارانه نقدی از رسانه ملی پخش شد، در محاسبات می‌آمد؛ آمار‌ها بسیار بیشتر از یافته‌های فعلی بود. به‌رغم عدم محاسبه این موارد اما این آمار نشان می‌دهد از اول مرداد ۱۳۹۲ تا اول خرداد ۱۳۹۳ مسؤولان قوه مجریه جمعا ۲۰۰ هزار و ۹۸۹ دقیقه در مراکز استان‌ها روی آنتن رسانه ملی رفته‌اند.

«اعتماد» دو سال از تحولات سیاسی عقب است

برخی روزنامه‌های متمایل به طیف اصلاح طلب در تلاش‌اند تا با سوء استفاده از بی‌اطلاعی مخاطبان خود تصویری سیاه و سفید از فضای سیاسی کشور ترسیم کنند و هر نوع نگاه انتقادی را به «تبری جویی» از همه اقدامات و عملکرد‌ها تعبیر کنند. این در حالی است که همین روزنامه‌ها به شدت از انتقاد به عملکرد دولت مورد حمایت خود گریزان هستند

بازخوانی ۹ انتقاد«یادگار امام» از دولت هاشمی

یادگار امام در انتقاد به سیاست‌های اقتصادی دولت سازندگی می‌گویند: «اقتصاد بیمار ما بیشتر از هر زمانی به راه‌اندازی چرخ‌های تولید نیاز دارد… امروز گرانی و کمبود و فشار اقتصادی بر دوش خیل محرومین جامعه به صورت شکننده‌ای درآمده است».

خط ابطال بر هر سخنی نقد مصلحانه نیست!

متأسفانه بسیاری از نقدهایی را که از احمدی‌نژاد می‌شود، نمی‌توان لزوماً از سر خیرخواهی دانست. بعضی از رقیبان شکست خورده‌ یا آنان که از او به هر دلیلی رنجیده‌اند و یا امید دارند در صورت تخریب او، آباد شوند؛ می‌کوشند این روز‌ها به هر بهانه‌ای بر او سنگی زنند…

هشت میلیارد برای پروژه لاله!؟

چرا این بودجه عظیم به «لاله» اختصاص یافته اما فیلم‌های ارزشی کمتر مورد حمایت قرار گرفته و ساخته نمی‌شوند.

بیایید فرض کنیم احمدی‌نژاد بنی‌صدر باشد

دیروز شنیده شد که عده‌ای می‌گفتند، این کار کار آقای بنی‌صدر است، نه. درباره‌ی آقای بنی‌صدر ما آن‌قدر اشکال و ایراد وارد و منطقی داریم که محتاج این نیستیم که با این مسأله که هیچ راه اثباتی ندارد، ایشان را متهم کنیم. این را من گناه بنی‌صدر نمی‌دانم. یعنی طبق تشخیص من، تا آن‌جا که من اطلاع دارم، گناه بنی‌صدر نیست.

هرچه مقام بالاتر باشد، انتقادات شدیدتر شود تا طرف احساس قدرت نکند

طبع قدرت، دیکتاتوری می‌آورد یعنی انسان صاحب قدرت را به جایی می‌رساند که دیگر تحمل حرف مخالف را ندارند و از آنجا که قدرت دارد دستور به کارهایی ولو به زور را می‌دهد… رهبری که گذشت، باید هر کسی در هر مقامی و اگر بخواهد مؤثر باشد مقام هر چه بالا‌تر است باید انتقاد شدید‌تر باشد تا طرف احساس قدرت نکند و قدمی بر خلاف مصالح انقلاب و اسلام برندارند.

تصمیم قابل تقدیر رئیس‌ جمهور پس از تذکر رهبری

رئیس جمهور در اقدامی قابل تقدیر ، پس از انتقاد رهبر انقلاب از موازی کاری در حوزه دیپلماسی، نمایندگان ویژه خود در مناطق خارج از کشور را تبدیل به مشاور کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.