یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

تشکر رهبر انقلاب از نامه‌ انتقادی دانشجویان +تصویر نامه رهبری

این رویکرد به این معناست که بدنه‌ی امت نیز باید در کنار امام جامعه‌ی اسلامی بایستند و رابطه‌ی ولایت نه یک رابطه ی یک طرفه‌ی انفعالیِ تبعیت که کمک رساندن به تصمیمات رهبری می‌باشد و نخبگان وظیفه دارند ظرفیت‌های خود را در اختیار رهبری بگذارند و هر جا که اشکالی می بینند نیز در چارچوب حفظ مصلحت نظام و عدم سوء استفاده ی دشمن از کانال‌های تعبیه شده اقدام بنمایند

کچوئیان: محاجه و گفت‌وگو با رهبر جامعه اسلامی جایز است

ما حتي در مورد رهبري هم زمينه‌هاي محاجه و گفت‌وگو داريم، همان‌طور که با استشهاد به سيره‌ي ائمه يا حضرت رسول و … مي‌توانيم مواردی را پيدا کنيم که به رهبري نهي‌اي کرده باشند، یعنی نظری مخالف رهبری بیان کرده باشند. در نقد مؤمنان به ولايت فقيه، در سيستم اسلامي آن‌چه ما به آن در چارچوب نظريه‌ي امت و امامت و ولايت فقيه، معتقديم ولايت فقيه است نه ولي فقيه. يعني به شخص ولي فقيه مي‌توانيم نقد کنيم نه به خود ولايت.

رهبر انقلاب: حق ندارید متهم را به خاطر توهین به من محاکمه کنید

در یکی از شهرستان‌ها شخصی به رهبر معظم انقلاب توهین کرده بود. در این رابطه خدمت رهبری رسیدم و ایشان فرمودند آن‌چه که در مورد من است، رضایت دادم و کسی حق ندارد به خاطر شخص من متهم را محاکمه کند.

هرچه مقام بالاتر باشد، انتقادات شدیدتر شود تا طرف احساس قدرت نکند

طبع قدرت، دیکتاتوری می‌آورد یعنی انسان صاحب قدرت را به جایی می‌رساند که دیگر تحمل حرف مخالف را ندارند و از آنجا که قدرت دارد دستور به کارهایی ولو به زور را می‌دهد… رهبری که گذشت، باید هر کسی در هر مقامی و اگر بخواهد مؤثر باشد مقام هر چه بالا‌تر است باید انتقاد شدید‌تر باشد تا طرف احساس قدرت نکند و قدمی بر خلاف مصالح انقلاب و اسلام برندارند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.