طرح انتقال پایتخت سیاسی در مجلس

عضو کمیسیون حقوقی مجلس از امضای نامه‌ای توسط ۵۰ نماینده مجلس به‌منظور بررسی خارج از نوبت طرح ساماندهی و انتقال پایتخت در صحن علنی، شدند.

بهترین شهر برای انتقال پایتخت

استاندار تهران گفت: در انتقال پایتخت اداری، شرکتهایی که هیچگونه ضرورتی برای حضور و فعالیت آنها در شهر تهران وجود ندارد، در اولویت انتقال قرار می‌گیرند.

آغاز انتقال وزارتخانه‌ها به پرند

استاندار تهران با بیان اینکه تمامی شرایط برای انتقال وزارتخانه‌ها به شهر جدید پرند انجام شده و دیگر بهانه ای وجود ندارد گفت: این موضوع را به وزارتخانه هااعلام کرده ایم، آنها باید بروند زمین را ببینند و جانمایی کنند تا هر چه زودتر سبک سازی تهران انجام شود.

پایتخت کشور منتقل نمی‌شود

استاندار تهران گفت: تغییر پایتخت کشور اصلاً مطرح نیست.

تبريز مقصد بعدی پايتخت ايران

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه مجلس برای انتقال پایتخت از تهران گفت: تبریز بعنوان مقصد بعدی پایتخت مطرح است.

انتقال پایتخت در دستان ده نفر

طی ۷سال اخیر تلاش زیادی از طرف دولت برای ابطال نشان پایتخت از پیشانی تهران، صورت گرفت؛ اما بطور قطع آنچه باعث انحراف تلاش‌‌ها از مسیر حصول نتیجه شد، اتکا به اظهارنظر به جای کار کار‌شناسی بود.

پايتخت اداری تهران كجا خواهد بود؟

اگرچه انتقال پایتخت منتفی نشده است اما با توجه به این‌که کار پیچیده‌ای است به‌نظر می‌رسد ایجاد شهرک اداری الکترونیکی در اطراف تهران با هدف تمرکززدایی از پایتخت، در اولویت قرار داشته باشد.

اجبار کارمندان به خروج از تهران خلاف قانون اساسی است؟

گزارش‌ها حاکی است که با وجود وعده‌هایی که به کارمندان دولت داده شد، بازهم نتوانست آن‌ها را متقاعد به خروج از تهران کند چراکه بسیاری از کارمندان به صحت وعده‌ها و سرنوشت مبهم خود در دیگر شهر‌ها تردید داشتند و از حضور جدی در این طرح طفره رفتند و حتی برخی نیز تحصن مقابل مجلس را چاره کارخود دانستند.