طرح انتقال پایتخت منتفی شد

نائب رئیس کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پایتخت کشور در تهران می ماند از اصلاح طرح انتقال پایتخت در کمیسیون خبر داد و گفت: بر اساس این طرح کمیته ای موظف شد ظرف 2 سال چگونگی ساماندهی پایتخت را بررسی کند.

بررسی طرح انتقال پایتخت به تعویق افتاد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی صبح امروز (یکشنبه) خانه ملت، طرح انتقال پایتخت را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

تهران، شهری برای زندگی‌های دشوار

طرح‌هایی مانند یک دوربرگردان ساده، تعریض یک معبر تا طراحی میادین و… نیز جزو اولویت کاری کمیسیون معماری و شهرسازی است. حفظ و صیانت از فضای سبز و باغ‌ها به دلیل حضور من در کمیسیون ماده هفت نیز بخش دیگر از اولویت‌های خواهد بود که در این دوره پیگیری می‌شود. درحال حاضر ما الگوی خاصی برای به‌کارگیری و استفاده از فضای سبز نداریم و باید با طراحی یک جزوه راهنما، نوع پوشش گیاهی هر منطقه را که کمبود آن احساس می‌شود مشخص کنیم و در اختیار سازندگان بنا قرار دهیم تا نیاز هر منطقه با کمک مالکان برطرف شود.

کردوانی: تهران دیگر آب ندارد

وضعیت آب در کشور بحرانی است و بدترین نقطه آن هم تهران است زیرا دیگر آبی در تهران باقی نمانده است و بسیاری از نقاط تهران هم آب زیر زمینی ندارد.

طراحان انتقال پایتخت حاضر به ترک تهران نیستند

تعهدات جمعیتی یکی از مهمترین مشکلات تهران است که سبب شده مشکلات دیگر نیز از دل آن بیرون آید. در طرح جامع پیش بینی شده بود که تهران حدود 8 میلیون در خود جای دهد و این در شرایطی است که جمعیت تهران از رشد 5 میلیونی برخوردار بوده و در چنین وضعیتی باید گفت تهران 13 میلیون نفر را در خود جای داده است.

قالیباف با انتقال پایتخت مخالفت کرد

شهرداری‌ها تمام امورات مردم را انجام می‌دهند اما اهمیت آن‌ها کمتر از وزارت خانه ورزش و امور جوانان و حتی محیط زیست است شهرداری‌ها در دولت جایی ندارند و باید این ساختار تغییر یابد.