کدام انتظار؛ انقلابی یا انحرافی؟!

کتاب «کدام انتظار؛ انتظار انقلابی یا انحرافی؟!» دومین جلد از مجموعهٔ «سبک زندگی انقلابی» است که به قلم محمدصادق شهبازی راهی بازار نشر شده است.

در جلسات مذهبی «ایمان مُرده » عرضه می‌شود

در انفاق و امور خیریه دینی هم باید عقل را به کار گرفت؛ هر نوع خرج کردنی را انفاق نمی گویند، اگر اول بیندیشیم چه نیازی در جامعه اسلامی وجود دارد و در آن زمینه برای رضای خدا خرج کنیم، این انفاق می شود. انفاق به‌معنای پرکردن خلأ‌ها‌‌ست و تنها به موضوعات مادی ختم نمی‌شود وهر فرد مومن باید با توجه به بضاعت خود انفاق کند

انجمن حجتیه گردن‌کلفت شده، مراقب باشیم

ئیس دفتر مطالعات حق‌پژوهی، خطر جدی شبکه‌های اجتماعی نظیر «وایبر»، «واتس‌تاپ» و «لاین» را تشریح کرد و با اشاره به خطر انجمن حجتیه، گفت: این انجمن گردن کلفت شده، بنابراین باید مراقب باشیم.

منشور روحانیت باید احیا و عملیاتی شود

امام در منشور روحانیت حداقل در ده مورد کارنامه روحانیت را درخشان و موفق می داند لذا نباید به بهانه برخی ضعف‌ها کلیت روحانیت را نفی کنیم و زیر سوال ببریم. وی افزود: از نظر امام حذف و کمرنگ کردن نقش روحانیت در عرصه های راهبردی توطئه دشمن و انحرافی در انقلاب است.

تقدیر از حسن رحیم‌پور به خاطر مبارزه با تحجر و اسلام آمریکایی

اقدامات حجتیه و شبه حجتیه را می‌توان در تربیت نیروهای متدین ضدانقلاب خلاصه کرد، در پاسخ به این پرسش که باید در برابر این جریان در بعد اجتماعی و فرهنگی‌اش چه کرد، گفت: انجمنی‌ها در شهرهای مختلف در قالب تئاترها و گروه‌های هنری، انتشار کتب گوناگون، برپایی هیئات مذهبی، تأسیس مدارس غیرانتفاعی و …. فعالیت می‌کنند

نشانه ظهور محوری؛ تقابل با نگاه اسلام ناب به مهدویت

به‌جای تطبیق مصادیقی مثل مرگ ملک‌ عبدالله، باید بر انجام وظایفی که متضمن آماده‌سازی خود ما، تحقق آرمان‌هایی مثل عدالت و پیشرفت زمینه‌سازی تحقق نهضت جهانی اسلام و بسیج جهانی مستضعفین تمرکز کرد، که تحقق ظهور بیش از همه‌چیز بسته به این زمینه‌سازی، آمادگی، تمکن و پذیرش نسبی حرکت حق در دنیاست.

چه کسی می‌تواند مبارزه کند؟

با این وصف، زمین بازی به هم خورد. با آغاز دهه 1390 دو قطب از سازمان‌های تکفیری شبه‌شیعی و شبه‌سنی یعنی «تشیع انگلیسی» و «مدرنتیه داعشی» به مثابه شعب جدید «اسلام سرمایه‌داری» به صف نخست این کارزار آمدند. تصویر مسلمانان احمقی که به روایت «مایکل برانت» قرار بود از ایران به جهان مخابره شود، اکنون از لندن برای دنیا پخش می‌شود.

تحرکات جدید «انجمن حجتیه»

بر اساس بخشنامه‌های رهبران این انجمن به زیرمجموعه خود، پیروان این انجمن در شهرهای مختلف باید مواردی را رعایت کنند تا بتوانند بدون برخورد با مانع به فعالیت‌های خود ادامه دهند؛ اول آنکه ملاحظات حفاظتی را با استفاده از کدهای ایمنی ویژه هر شهر به هنگام رفت و آمد رعایت نمایند و دوم آنکه در جلسات خود با نصب عکس‌هایی از امام خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای، حساسیت‌ها نسبت به خود را کاهش دهند و سوم آنکه با طبقه‌بندی اطلاعات، ماهیت واقعی انجمن حجتیه مخفی نگهداشته شود.

درس‌گفتار «سیری در اندیشه های انجمن حجتیه»

بنابراین گفته شد که امام در منشور روحانیت خود این مطلب را متذکر می شوند که هنوز پرونده این گروه همچنان باز است. متاسفانه هنوز برای خیلی از آقایان انقلابی حتی در حوزه ها و حتی از علما جا نیافتاده است که خطر دارد تهدید می­کند و ما وظیفه داریم در قبال این تفکرات. هنوز باید بسیاری از اتفاقات بیافتد تا شاید ما توجه شویم.

ریشه‌های عمیق‌تر اسلام آمریکایی

در فهم مساله باید گفت: به نظر می‌رسد میدان مبارزه ای که حضرت امام روح الله (ره) در سالهای پایانی عمر شریف خود متذکر جبهه انقلاب می شوند و به تعبیر شهید آوینی آخرین مقاتله ما در آن صحنه است، چیزی پیچیده‌تر از درگیری با تکفیری های امروز منطقه است. چرا که شناخت کفر پنهان در لباس تکفیری‌های احمق، برای ملت انقلابی ما نباید کار چندان سختی باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.