درس‌گفتار «سیری در اندیشه های انجمن حجتیه»

بنابراین گفته شد که امام در منشور روحانیت خود این مطلب را متذکر می شوند که هنوز پرونده این گروه همچنان باز است. متاسفانه هنوز برای خیلی از آقایان انقلابی حتی در حوزه ها و حتی از علما جا نیافتاده است که خطر دارد تهدید می­کند و ما وظیفه داریم در قبال این تفکرات. هنوز باید بسیاری از اتفاقات بیافتد تا شاید ما توجه شویم.

حجتیه‌ای‌هایی که به مجاهدین خلق پیوستند

مروری بر زندگینامه‌ی سران سازمان مجاهدین خلق ایران(منافقین)، ما را به این نکته رهنمون می‌سازد که تعداد قابل توجّهی از آنان سابقه‌ی عضویّت در انجمن حجّتیه داشته‌اند. نتیجه‌ی تفریط در مبارزه تحت لوای انجمن، افتادن به وادی افراط و مبارزات مسلّحانه بود، آن‌هم با این نگاه که هدف، وسیله را توجیه می‌کند.

انصاریان: حجتیه‌ای‌ها از ما به ساواک شکایت کردند

با کمال تعجّب مطّلع شدیم آن‌ها به شهربانی رفته و از ما شکایت کرده‌اند. آن‌ها گفته بودند که آقای انصاریان آمده تا در این‌جا افکار آیت‌الله خمینی و باند او را اشاعه دهد. واقعاً جای تعجّب بود که چگونه این مدّعیان دین‌داری و وابستگی به امام زمان(عج)، پیش شهربانی رژیم طاغوت از ما شکایت کرده‌اند.

شاهنشاه آریامهر از انجمن حجتیه رضایت دارند

موضوع روابط حسنه‌ی انجمن و ساواک نه تنها در خاطرات بسیاری از مبارزین بیان شده، بلکه اسناد ساواک نیز بر آن به‌روشنی شهادت می‌دهند. هرچند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل نفوذ انجمنی‌ها در برخی مراکز اسناد، متأسفانه بسیاری از اسناد مربوطه از بین رفت.

سالک: ساواک می‌گفت چرا مثل حجتیه جلسه نمی‌گذارید؟

ساواک به ما می‌گفت: «شما اگر می خواهید جلسه درست کنید، مثل آنتی‌بهائی‌ها جلسه بگذارید. ببینید چه جلسات قشنگی است!» این دورزدن ساواک است؟ ساواک با صراحت می گفت ببینید ضدّبهائی ها با شاه کاری ندارند، با نظام کاری ندارند، حرف خودشان را می‌زنند، شما هم بروید حرف خودتان را بزنید، چه کار به شاه و امریکا و این حرف‌ها دارید؟

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.