جامعه‌شناسی فتنه: درک اجتماعی از فتنه به مثابه کنش طبقه مرفه جدید

درآغازین روزها نفی فتنه و سکوت ناشی از تنزه طلبی‌ها و یا درک‌های نادرست کار را بدان جا رساند که رهبر انقلاب از نخبگان بخواهند صرفا سکوت را شکسته و هر تحلیل و موضعی که درباره‌ی فتنه دارند، بیان کنند.

«عرفان حلقه» در تضاد با اصول اسلام است

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی در مطلبی به نقد فرقه «حلقه» و آموزه‌های محمدعلی طاهری پرداخت

روم باستان، نمونۀ جامعه‌ای به انحراف رفته

جامعه روم دچار تجمل­گرایی و لذت­ طلبی شده­ بود و رومیها در فرهنگ و تمدن بیش از همه از یونانی­ها تقلید می­ کردند و چون قومی قدرت­مند بودند تقلیدهایشان از یونانی­ها، بسیار بزرگ­تر و وسیع ­تر شد.

همه مفاسد اقتصادی از راه بانک‌ها می‌گذرد

طباطبایی نائینی با بیان اینکه قوانین در مرحله اجرا ودر دالان بانک‌ها به انحراف می‌روند،گفت:همه مفاسد اقتصادی از راه بانک‌ها می‌گذرد و این اعداد کلان در هیچ جایی غیر از بانک‌ها وجود ندارد.

«اسلام رحمانی» پیش‌فرض غلطی است

قائم‌مقام فرهنگستان علوم اسلامی قم گفت: اسلام رحمانی پیش‌فرض غلطی است چرا که به نظر می‌رسد این اسلام در برابر اسلام مبارزه‌طلب و خشونت‌گرا قرار دارد، در حالی که ما در اسلام چنین قرائتی نداریم!

اصول اسلامی تغذیه؛ مانع انحرافات اخلاقی

محقق طب اسلامی معتقد است بر اساس آیات قرآنی تمامی جهانیان با خوردن غذاهای طیب و حلال می توانند از شست وشوی مغزی و نفوذ فرهنگ های ابتذال و انحرافی پیشگیری کنند.

علل چرخش برخی چهره‌ها از مبانی انقلاب

آیت الله رشاد ضمن برشمردن عوامل چرخش مواضع برخی چهره‌ها گفت: کسانی که درصدد تحریف امام‌اند مکتب او را مانع چرخش‌های خود می‌بینند و می‌خواهند با تحریف امام راه را برای انحراف‌ها و چرخش‌ها هموار کنند.

باید سایه تظاهر و دروغ را از فرهنگ دینی زدود

ما رفتارهای دینی را در حضور در مناسبات مذهبی مثل عاشورا، فاطمیه و رمضان پر رنگ می بینیم اما در رفتارهای اجتماعی دچار مشکل هستیم. علت وجود این نقاط قوت به خاطر این است که ذهنیت سازی در این موراد درست صورت گرفته است.

پیشنهاد طرح مقابله با انحراف از سوی مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح مقابله با گروه‌های انحرافی را تهیه و راهکارهایی با مقابله با این گروه ها تدوین کردند.

حسین قدیانی: خدا نکند تی‌کش سازمان ملل، بفهمد دعوای ارزی ما را

فکر کنم سوءتفاهم شده! ما نه فقط حامی احمدی‌نژاد، بلکه حمال رسانه‌ای خدمات دولت برآمده از رای پابرهنه‌ها هستیم. دشمن احمدی‌نژاد، کسانی هستند که او را رئیس‌جمهور قانونی نمی‌دانند. ما اهل پیامک فرستادن نیستیم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.