پیدایش انقلاب اسلامی با احیای اندیشه سیاسی اسلام اتفاق افتاد

مهمترین ویژگی موجود در انسان شناسی اسلامی كه دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) مبین آن است، قائل شدن به ویژگیهای ذاتی و فرازمانی برای انسان و در كنار آن ویژگیهای اكتسابی با دو گرایش خیر و شر است.

گفتاری از دکتر سعید جلیلی: دین همه دین است؛ هم فردی‌ست و هم اجتماعی

این جمله شهید دیالمه خیلی مهم است که گفت: «فریادهای امام خمینی انعکاس ناله‌های شبانه امام است» شما ببیند اگر امام فریاد می‌کند، ریشه در ناله‌های شبانه دارد که این فریاد از درونش بیرون می‌آید. همین طور راحت نیست. خیلی‌ها فریاد می‌زنند هر فریادی اثرگذار نیست. ان شاءالله خداوند به همه ما نیز این توفیقات را هم بدهد.

عمق استراتژیک نام‎گذاری روز جهانی قدس

هدف بنیان‎گذار جمهوری اسلامی از اقدام مدبرانه و استراتژیک خود در نام‎گذاری روز جهانی قدس برای دفاع از آرمان فلسطین و مبارزه با صهیونیسم، تنها آزادی قدس شریف نبود بلکه قلب صهیونیسم بین‎الملل را برای آزادی کشور‎های اسلامی از شر آن نشانه گرفته بود.

اندیشه سیاسی امام خمینی و جنبش‌های اسلامی معاصر

مبارزه با ظلم و نفى استکبار، از اصول اساسى اندیشه مبارزاتى حضرت امام (ره) بوده و همواره مورد تاکید قرار گرفته است. ظلم زدایى و مبارزه با استکبار به عنوان یک مسئولیت دینى – سیاسى، جدى‌ترین آثار را در قیام ملل مستضعف علیه نظام ظالمانه حاکم بر جهان، از خود به جاى گذاشته است.

هيچ كس نبايد ادعای مالكيت اين انقلاب را بكند

امام در وصيت‌نامه‏شان تأكيد مي‌كنند كه اين انقلاب، يك انقلاب الهي است و پايه‏ اصلى آن مردمند. معناي اين حرف اين است كه هيچ كس نبايد ادعاي مالكيت اين انقلاب را بكند و خود را مالك دانسته، ديگران را مستأجر اين انقلاب بداند.

معرفی کتاب: «اندیشه سیاسی امام خمینی»

کتاب «اندیشه سیاسی امام خمینی» نوشته‌ی حجت الاسلام والمسلمین «احمد جهان بزرگی» را انتشارات کانون اندیشه جوان برای نهمین چاپ راهی بازار نشر کرده است.