تکرار داستان اخراجی ها

داستان عجیب شهید مدافع حرمی که از قلیان و خالکوبی به آزادگی و شهادت رسید

ضرورت بازتعریف ابعاد وجودی انسان امروز

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: راه ساخته‌ شدن انسان ایده‌آل از رهگذر فعال شدن ابعاد او می‌گذرد نه مهمل گذاشتن او که مشکلات روحی، معنوی و مادی برای او به بار می‌آورد.

قوس صعود و نزول انسان چیست؟

یک مدرس حوزه گفت: اگر انسان قرار است جانشین خدا در زمین باشد غیر از این است که باید خدایی کند؟

کارهایی که باعث حسرت در قیامت می‌شود

در نگاه کلی هر گناهی که انسان می‌توانست انجام ندهد ولی انجامش داد و هر کار خیری که می‌توانست انجام دهد اما در انجام آن کوتاهی نمود، در روز قیامت موجب حسرت و پشیمانی خواهد شد.

علوم انسانی بر مدار کرامت قرار دارد

آیت الله جوادی آملی گفت: تمام انسان، تن نیست و همه بهره‌های علمی را آن همایش تشخیص بیماری‌های مشترك بین انسان و دام به عهده ندارد. یک سلسله همایش ها نیز برای بررسی مشترکات فرشته و انسان لازم است.

یادداشت استاد جاودان درباره امر به معروف

استاد محمدعلی جاودان در یادداشتی با موضوع «نتیجه امربه معروف و نهی از منکر در ساختن شخصیت انسان و جامعه» آورده است: به خودی خود هیچ کاری برای معالجه عیوب و حل مشکلات روحی خودمان نمی‌کنیم.

جوانی ابدی؛ آرزویی که دیگر محال نیست

موفقیت دانشمندان در تبدیل کردن سلول‌های پیر بدن انسان به سلول‌های جوانتر، امید به جوانی جاودانگی را در انسان‌ها زنده کرده‌است.

بالاترین ظلم انسان به خودش چیست

آیت‌الله میرزا جواد آقای ملکی تبریزی، برای بعضی‌ها که اخلاق تند داشتند و عصبی می‌شدند، دو توصیه می‌فرمودند. یکی اینکه اذان و اقامه را در گوششان بگویند؛ یعنی همین اذان و اقامه‌ای که در گوش نوزاد می‌گوییم.

رؤیای نامرئی شدن به واقعیت پیوست

سرانجام یکی از جذاب‌ترین تخیلات انسان به حقیقت پیوست و نامرئی کردن تقریبا همه چیز با استفاده از یک ابزار ساده که در دانشگاه روچستر نیویورک ابداع شده، ممکن شد.

جایگاه آزادی انسان در مکتب اسلام و لیبرال

آزادی در اسلام بخاطر امکان استعدادی انسان است، یعنی هدف اسلام انسان کامل (خلیفه الله) است که این با آزادی ممکن است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.