انصراف از یارانه برای تسلیح کرانه باختری

بدون شک تدارک ادوات و استقرار موشک در کرانه‌ی باختری، هزینه‌ای انکارناپذیری دارد. هزینه‌ای که ضروری است و باید پرداخته‌شود؛ ضرورت این سرمایه‌گذاری را اضافه بر وظیفه‌ای اخلاقی و شرعی، باید در این واقعیت رسوا دید که «اسرائیل، امنیت ایران و منطقه‌ را تهدید می‌کند».

چرا آمار انصرافی‌ها به ده درصد رسید؟

فضای جامعه در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به لحاظ اقتصادی در ابهام کامل قرار داشته و دارد. به این معنی که در حال حاضر هیچ گونه شفافیت و دورنمای قابل پیش بینی در خصوص چگونگی اجرای فاز دوم و به ویژه پیامدهای آن در جامعه وجود ندارد.

چند وزیر 800میلیارد تا هزارمیلیارد ثروت دارند

نماینده مردم تهران در مجلس با طرح این پرسش که آیا وزرا حاضر هستند دارایی‌های‌شان را اعلام کنند گفت: اگر جواب خیر است، پس چرا توقع انصراف مردم از دریافت یارانه و ارائه اطلاعات اقتصادی خود را دارند؟

کیهان: یارانه نقدی دریافت یا انصراف؟

دولت برای تشویق به انصراف از دریافت یارانه، دست به تبلیغات بسیار گسترده و کم‌سابقه‌ای زده است که بیشترین حجم این تبلیغات را رسانه ملی و ده‌ها شبکه رادیویی و تلویزیونی آن بر عهده دارد ولی در تنظیم و ارائه این تبلیغات کاستی‌ها و کج‌سلیقگی‌هایی دیده می‌شود که در پاره‌ای از موارد تبلیغات یاد شده را به ضدتبلیغ تبدیل می‌‌کند.

دقیقاً چند نفر آخرین یارانه نقدی را گرفتند؟

در ابتدای واریز یارانه ها، تعداد کسانی که متقاضی یارانه بودند،به حدود 63 میلیون و 700 هزار بالغ می شدند که ظرف مدت 3 سال، 14 میلیون نفر بدانها اضافه شد و این رقم از کل جمعیت کشور هم پیشی گرفت!

تبلیغات دولت برای انصراف از یارانه ناکارآمد است

مدیران دولتی، ورزشکاران و هنرمندان که در روزهای اخیر از دریافت یارانه نقدی انصراف داده‌اند اصلا ابتدا نیازی به دریافت یارنه نداشته‌اند/ برخلاف برخی تصورات، جامعه و به ویژه کارگران بادیده مثبتی به این انصراف‌ها نگاه نمی‌کند.

دولت اجازه تفحص در حساب‌های مردم را ندارد

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: قانون گذار به هیچ وجه به دولت اجازه نداده است که حساب بانکی و منابع و دارایی های افراد را برای تشخیص نیازمند بودن یا نیازمند نبودن آن ها به یارانه تحقیق و تفحص کند.بنابر این پایش اطلاعاتی فقط بر مبنای اطلاعاتی است که مردم در هنگام ثبت نام برای یارانه داده اند.

امکان ثبت نام یارانه از طریق تلفن همراه

معاون وزیر ارتباطات در عین حال خاطرنشان کرد: اکنون مردم حتی می توانند از طریق گوشی تلفن همراه خود به ثبت نام بپردازند. علاوه بر این دفاتر مختلفی در نظر گرفته شده و تیم‌های مختلفی که به روستاها و مناطق مختلف کشور اعزام شده‌اند.

مراجع تقلید: یارانه مخصوص نیازمندان است

در متن این استفتائات آمده است: ˈ براساس قانون، یارانه دولت برای محرومان و نیازمندان است با توجه به منابع محدود، که در صورت دریافت کلیه اقشار جامعه کفاف نیازمندان را نمی کند از نظر حضرتعالی دریافت آن توسط افراد غیر مستمند جایز است یا خیر؟!ˈ

طنز: برنامه دولت برای تکریم ایرانیان در صف

شما لطف دارید ولی ما با آنچه که در طرح سبد کالا به آن رسیدیم هنوز فاصله داریم! اما الحمدلله کار خوب شروع شده و خبرهایی که از شهرستان داریم اینه که صفها به اندازه کافی طویل هست. فقط در تهران روند تکریم کمی کند شده