حضرت زهرا، معترض فریادگر سازش ناپذیر

در سخنرانى انتقادى و اعتراضى حضرت زهرا (سلام الله علیها) به اوضاع پس از پیامبر ، میتوان تعابیرى را دید که اخطار صریح به همه انقلابیون در طول تاریخ ، در همه زمان ها و اعصار است

عدالت‌خواهی و مسئله ی فقر مضمون

عدالتخواهی بدون خواست معین و مصداقی ناتمام است و بلکه غیر ممکن؛ اما عدالتخواهی تام و متکامل نیز تفاوت بنیادینی با مصداق‌بسندگی دارد. در مصداقماندگی بیشتر نوعی از درماندگی است. این درماندگی اگر چه می‌کوشد خود را فرزند صراحت معرفی کند اما به واقع محصول و معلول فقر مفهومی و مضمونی است. فقری مهم که می‌تواند یک  جنبش را به سر حد یک شورش تقلیل دهد.

سازشکاران خط سازش در ایران به بهشت نمی روند (بخش پایانی)

جریان سازش در کشور تلاش می کند تا حرکت ملت در مسیر انقلابی گری و مبارزه با نظام سلطه را افراطی گری دانسته و با شعار پرهیز ازدشمن تراشی و عقلانیت و تعامل با جهان نظام اسلامی و ملت رسید ایران را در جهت عدول از اصول و مواضع انقلابی خود قرار دهد به عبارت دیگر با شعار “ما پشیمانیم” کشور را به سمت و سوی غرب و خصوصا آمریکا هدایت کند

کلیپ/ چرا بعضی ها مقابل انقلاب می ایستند؟

محمد صادق شهبازی: دلیل این که عده ای که در انقلاب کاره ای بودند و هنوز هم هستند جلوی انقلاب و انقلابی گری می ایستند چیست؟

انقلابی‌گری یعنی دفاع از زندگی

پناهیان گفت: بعضی‌ها می‌خواهند در این مملکت جنگِ «انقلابی‌گری در مقابل واقع‌گرایی» یا «جنگ میان بندگی و زندگی» راه بیاندازند. این جنگ کاملاً بی‌معناست. اتفاقاً انقلابیون بیشتر دنبال زندگی هستند.

خانه احزاب الگوی مطلوب تحزب انقلابی نیست

نگاه ما درباره احزاب منطبق با الگوی فعلی و آنچه که در خانه احزاب پیگیری می‌شد نیست چراکه تحزب در کشور باید سهم انگیزه های انقلابی را بالا ببرد.

جدایی نجف از جماران

شبه‌حوزهٔ جمهوری نه از پیشینهٔ سنت معرفتی شیعه (جریان نجف) آمده است و نه به آتیهٔ نهضت معرفتی شیعه (جریان جماران) می‌رود؛ پدیده‌یی مدرن است که حسب اقتضائات عباء بر دوش گرفته است و عمامه بر سر می‌نهد؛

مجلس شورای انقلاب

با حذف انقلاب و انقلابی‌ها از صحن مجلس، و تبدیل مجلس شورای اسلامی به مجلس شورای جمهوری اسلامی، طبیعتاً دوتایی نیروهای جمهوری و ضدجمهوری جای‌گزین دوتایی نیروهای جمهوری و انقلاب خواهد شد؛ یعنی به جای آن که مسأله‌ی جناح‌های مجلس چالش ایستایی و پویایی حکومت (دش‌واره‌ی شتاب) باشد، مسأله‌ی اکنونی ما هنوز چالش ایستایی و انحراف (دش‌واره‌ی براندازی) است.
این روزها در دو سوی برهوت نهادهای مفقود انقلاب، فرد ره‌بر انقلاب و تک‌فردهای انقلابی قرار دارند؛ فاصله‌یی که با شبکه‌یی از مفاهیم، گفت‌مان، تشکل، جبهه و جناح انقلابی پر باید شود؛ اگر نه فارغ از آن تک‌افراد، مجلس جمهوری کمابیش از جریان انقلاب در پهنای امت اسلامی غائب است.

پناهیان: باید رقابت‌ انقلابی‌ها بر سر راه‌حل‌‌های متفاوت برای کشور باشد

باید به اینجا برسيم که در انتخابات چند گروه انقلابی داشته باشیم که تفاوت‌شان نه در انقلابی‌گری که در راه حل‎هایی باشد که برای مشکلات کشور دارند. برای رسیدن به این وضع مطلوب باید الان به نمایندگان انقلابی تر رای بدهیم. اگر سراغ نمایندگان انقلابی تر رفتیم، آینده بهتری پیش رو خواهیم داشت. در این صورت دیگر اختلاف معنا ندارد بلکه مسابقه معنا پیدا می‎کند؛ مسابقه بین گروه‎هایی که می خواهند نظام را به آرمان‎هایش برسانند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.