چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

«انقلابیگری» لازمه تحقق گام دوم انقلاب

مشکل امروزِ انقلاب محافظه‌کاری است و نه جایگزینی محافظه‌کارِ پیر و جوان. انقلابی‌گری به‌معنای تغییرگرایی، بن‌بست‌شکنی و نماندن پشت سد وضع موجود است. انقلابی، مشکلات را می‌بیند و برای عبور از مشکلات برنامه‌ریزی کرده و مبارزه‌ی جهادی می‌کند و وضع موجود را علی‌رغم همه‌ی مشکلات تغییر می‌دهد. چه‌بسا انقلابی هشتادساله مثل رهبر انقلاب و چه‌بسا محافظه‌کار بیست و سی و چهل‌ساله

موضع رهبر انقلاب در FATF: باز کردن فضا برای جنبش نه به تحقیر!

محافظه‌کاران و غرب‌گرایان با ترویج تصویر سلطنتی و تعطیل عقلی از ولایت‌فقیه در تلاشند با منفعل کردن بدنه، تصمیمات غیرعاقلانه را به نظام نسبت دهند و مردم و جوانان انقلابی را خانه‌نشین کنند و اما رهبر انقلاب، در مقابل، مردم و جوانان انقلابی را به تن ندادن به تحقیر و دنباله‌روی قدرت‌های بیگانه و دشمن فرامی‌خوانند که لازمه آن احساس مسئولیت و حضور فعال درصحنه و تن ندادن به کدهای امنیتی و تحلیل‌های تعطیل عقلی و سلطنتی از نظام اسلامی و ولایتست

نقد دولت از حقوق مردم است

دبیرکل حزب اسلامی کار، نقد دولت را حقوق ذاتی مردم دانست و گفت: در جامعه ما بحث نقد جایگاه خود را پیدا نکرده و اگر نظرات یک فرد را مورد نقد قرار دهیم، به او برخواهد خورد.

جذب حداکثری با انقلابی‌گری ممکن است نه با عدول از مواضع

ما در مورد جذب حداکثری هیچ تردیدی نداریم، ولی در جذب حداکثری یک قاعدۀ خیلی مهم وجود دارد و آن اینکه وقتی می‌خواهیم جذب حداکثری کنیم، نباید از دین چیزی کم کنیم و مفاهیم دینی را تقلیل دهیم یا از مواضع انقلابی خود کوتاه بیاییم.

اخلاق‌گريزی، آفت آرمان‌گرايی

برخي جريان‌هاي مدعي سياسي پاي‌بندي‌هاي اخلاقي را به‌اسم انقلابي‌گري لگدكوب كردند. ادّعايشان اين بود كه مبارزه اقتضا مي‌كند كه اين كارها صورت بگيرد، مبارزه اقتضا مي‌كند وقتي دشمن خودمان را سركوب كرديم براي او كارنامه‌اي تهيه كنيم كه در چشم مردم خوارتر شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.